Przejdź do treści

OGŁOSZENIA XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022 r.

 •  


Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego
Drodzy Diecezjanie!
Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będzie w tej edycji podejmowana tematyka poświęcona Eucharystii. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego GN oraz Radia RDN.
Zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i potraktowania jej jako również formy katechezy dla dorosłych katolików.
Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość.
 2. Msze Święte: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę -rano o godz. 7.00, a we środę i piątek – o godz. 17.00.
 3. W tym tygodniu:
  -We wtorek o godz. 16.00 zbiórka aspirantów.
  -We środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
  -We czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  -W piątek – o godz. 16.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. zapraszam na pierwsze spotkanie Grupy Biblijnej w budynku parafialnym. Wszystkich chętnych- młodzież i dorosłych – serdecznie zapraszam.
 4. I Sobota miesiąca i początek nabożeństw różańcowych. Po Mszy św. o 7.00 – w łączności z Różańcem Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Korzystajmy z możliwości spowiedzi św. i przyjmijmy Komunię Św., by wynagradzać Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakimi są obrażane.
 5. Nabożeństwa różańcowe w październiku będą w tygodniu o godz. 16.30, w soboty po Mszy św. o godz. 7.00, a w niedzielę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszam wszystkich na nabożeństwa i zachęcam do modlitwy różańcowej w rodzinach.
 6. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej za podjęty trud służby Panu Bogu i Kościołowi przez zaangażowanie w ciągu pięciu lat kadencji w sprawy parafialne. Bóg zapłać!
 7. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać trzem rodzinom za indywidualny dar serca. Także wszystkim darczyńcom za każdą ofiarę na tacę, te systematycznie przekazywane na konto parafii i ofiary od indywidualnych ofiarodawców składam: Bóg zapłać. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 8. Są do nabycia Kalendarze Rolników na rok 2023.
 9. W Parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu powstaje drugie w naszej diecezji ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”, które służy pomocą małżeństwom w kryzysie i osobom pozostawionym przez współmałżonka. Otwarcie ogniska nastąpi w niedzielę, 2 października, na Mszy św. o godz. 16.00. Po Mszy św. dla zainteresowanych odbędzie się spotkanie w sali parafialnej. Szczegóły – na plakacie”.
 10. Ogłoszenie Straży Pożarnej.
  W związku z licznymi przypadkami zatrucia tlenkiem węgla (tzw. zaczadzeń) których powodem są najczęściej niesprawność przewodów kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych oraz wady urządzeń grzewczych Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach apeluje do mieszkańców o kontrolę urządzeń i kominów oraz zainstalowanie czujników dymu, zwłaszcza w budynkach drewnianych. Szczegóły na plakatach i na stronie PSP.