Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV Niedziela Zwykła   18.09.2022 r.

  •  

  1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  2. Składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w parafii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dziękuję dwóm rodzinom za indywidulny dar serca. Także wszystkim darczyńcom za każdą ofiarę na tacę, te systematycznie przekazywane na konto parafii i ofiary od indywidualnych ofiarodawców składam Bóg zapłać.
  3. Msze Święte: w poniedziałek, wtorek, czwartek, i sobotę -rano o godz. 700, a we środę i piątek – wieczorem o godz.1700. Możliwość spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy św. zbiórka aspirantów. Obecność obowiązkowa.
  5. W piątek 15 minut przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. zapraszam wszystkich Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie i rodzinach.
  7. Za pracę na rzecz parafii dziękuję Panu Piotrowi Ostrowskiemu i Panu Józefowi Rolce. Bóg zapłać. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszego kościoła. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
  8. Polecam Kalendarz Rolniczy  na rok 2023 w cenie 28 zł.
  9. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego w dniu 23 października br. w całej diecezji odbędą się wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. W związku z powyższym od 23 września do 15 października będzie można zgłaszać swoich kandydatów. Pod chórem będzie postawiona urna, do której można wrzucać karty z imieniem i nazwiskiem kandydata. 

– Zgodnie z „Regulaminem wyboru Parafialnej Rady Duszpasterskiej”: „Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest praktykującym katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych. Liczbę wybieranych członków określa proboszcz po uwzględnieniu wielkości parafii i potrzeb duszpasterskich.”

– Lista kandydatów będzie przedstawiona 16 października br., na tydzień przed głosowaniem. 

– Zgodnie z paragr. 9.  Statutu Parafialnej Rady Duszpasterskiej w Diecezji Tarnowskiej, Radę tworzą trzy grupy członków: z urzędu (ks. proboszcz i ks. katecheta); z nominacji proboszcza (przedstawiciele wiernych świeckich posługujących w parafii oraz reprezentanci działających w parafii grup i stowarzyszeń) i z wyboru parafian.” 

10. Są do pobrania cenne poradniki dla rodziców i wychowawców (bezpłatne). „Dzieci w wirtualnej sieci „ i „Nastolatki w wirtualnym tunelu”. (od Fundacji AUXILIUM, która służy pomocą)