Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  •  

XXIV Niedziela Zwykła  11.09.2022 r.

  1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Msze Święte w poniedziałek, czwartek, i sobotę rano o godz. 700, a we wtorek, środę i piątek – wieczorem o godz. 1700. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania w Polsce i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  4. We wtorek o godz. 1700 zapraszam na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Msza Święta, a następnie procesja i modlitwa różańcowa.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Czwartek– wspomnienie NMP Bolesnej

6. Najbliższa sobota jest III w miesiącu, dlatego tradycyjnie zapraszam na nabożeństwo wynagradzające. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie od godz. 1800, o godz. 2000 Msza św.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Patronalne święto młodzieży polskiej i Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.

8. Składka z przyszłej niedzieli będzie składką inwestycyjną. Dziękuję każdemu, kto modlitwą, życzliwością i materialnym darem składanym ze szczerego serca dla Pana Boga wspiera dzieło naszej Parafii. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.

9. Dziękuję 3 rodzinom za ofiary indywidualne na potrzeby parafii. Bóg zapłać rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

 10. Caritas naszej parafii organizuje w dniu 01 października br. pielgrzymkę autokarową do Strachociny, Komańczy i Dukli. Koszt 40 zł. Zapisy u Pań: Ewy Prorok i Barbary Gorący, a także w kancelarii parafialnej. Serdecznie zachęcam.

11. Ogłoszenie Pana Sołtysa Wsi:  Dnia 14 września br. (środa) w biurze sołtysa (Klub Seniora) w Domu Ludowym w Bystrej w godz. od 8.30 do 14.00 będzie przyjmowana III rata podatku gruntowego i opłaty za odpady. Proszę zabrać za sobą nakazy płatnicze i zawiadomienia o wysokości opłat za odpady.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Maria Szura. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.