Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 •  

XXIII Niedziela Zwykła 04.09.2022r.

 1. Przeżywamy XXIII niedzielę zwykłą. Radością jest, iż wiele dzieci i młodzieży w naszej parafii rozpoczęło rok szkolny z Panem Bogiem. Wszystkich również zachęcam do spowiedzi świętej, by każde serce mogło doświadczyć błogosławieństwa Bożego na czas nauki i pracy.
 2.  Bóg zapłać za Słowo Boże i modlitwę ks. Krzysztofowi Mirkowi, Proboszczowi Parafii Chojnik wznoszącemu tam świątynię. Składam podziękowanie Wam za wsparcie tego dzieła. Bóg zapłać.
 3. Msze Święte w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę rano o 700, a we środę, czwartek i piątek wieczorem o 1700. We środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 4. We czwartek przypada Uroczystość Narodzenia NMP – głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o godz. 700 i 1700. Po Mszach Świętych poświęcenie ziarna siewnego. Po Mszy św. wieczornej zbiórka aspirantów.
 5. W piątek o 1645 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów.
 6. W sobotę o godzinie 1000 zbiórka DSM.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Niech Pan Bóg Wam wynagrodzi za troskę o parafię i sprawy Kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane w I Piątek na misje. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezjalne. W ciągu ostatnich dwóch tygodni indywidualne ofiary złożyło 6 rodzin. Bóg zapłać.
 9. Jest nowy Promyczek Dobra i Mały Promyczek.
 10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę (w tym koszenie trawy) i ofiarę na wystrój i utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 11. Do 20 września br. trwa rekrutacja na 5 letnie studia magisterskie z teologii oraz 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.   Szczegóły na  stronie UP JPII Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie
 12. We wtorek 6 września w parafii św. Jadwigi Królowej wydawane będą paczki żywnościowe dla osób posiadających skierowania z ośrodków pomocy społecznej z gminy Gorlice. Godziny wydawania podane zostaną w SMS-ach.