Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  07.08.2022r. XIX Niedziela Zwykła

  •  

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z 40. Pieszą Pielgrzymką Tarnowską

Umiłowani Diecezjanie!

„Dzięki wierze ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie” (Hbr 11, 8). Usłyszane dzisiaj słowa z Listu do Hebrajczyków przywołują przykłady wiary wielkich postaci historii zbawienia. Są oni przedstawieni nam jako ludzie, którzy uwierzyli Bogu i powędrowali za Jego słowem i obietnicą. 

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wędrowania drogą wiary. Na co dzień często zapominamy, że Bóg pragnie być obecny w nas i chce prowadzić nas przez życie. Dobrą okazją, by ćwiczyć się w podążaniu w pełnym zaufaniu za obietnicą Boga jest piesza pielgrzymka. Warto wybrać się na pielgrzymi szlak, jeśli jeszcze ktoś się na to nie zdecydował, albo nie miał okazji zakosztować tej formy pobożności. Tym bardziej, że w tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, do sanktuarium Bogarodzicy Dziewicy Maryi.

Pielgrzym wyrusza w drogę po to, aby dotrzeć do świętego miejsca, zarówno w sensie zewnętrznym, jak również wewnętrznym, czyli pragnie też dotrzeć do świętości w sobie samym, w swojej rodzinie i szerzej – w życiu społecznym. Pielgrzym idzie do sanktuarium po to, żeby spotkać się z Bogiem, przeżyć Jego obecność, oddać Mu cześć i otworzyć przed Nim swoje serce.

Po utrudnieniach spowodowanych pandemią, w tym roku nareszcie będziemy mogli pielgrzymować w zwyczajnej formie. Gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do wyruszenia na pielgrzymi szlak i skorzystania z wyjątkowego daru rekolekcji w drodze, których w tym czasie niepokoju, napięć, rozbicia wewnętrznego i chaosu wszyscy bardzo potrzebujemy.

         Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy  † Andrzej Jeż, BISKUP TARNOWSKI

  1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
  2. W sobotę 13 sierpnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 1700. Najpierw Msza Święta, następnie procesja połączona z modlitwą różańcową.
  3. Msze Święte w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę rano o godz. 700 oraz w środę, piątek i sobotę o godz. 1700. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 1645 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę po rannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę  zł. na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
  6.  Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Gorlice informuje, że Gmina Gorlice przystąpiła do sporządzania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Zainteresowani zmianą przeznaczenia działki mogą składać wnioski do planu oraz dotyczące oddziaływania na środowisko w dniach od 2-24 sierpnia 2022r. Szczegóły na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej Gminy.