Przejdź do treści

31.07.2022r.  XVIII Niedziela Zwykła Ogłoszenia duszpasterskie

 •  

 1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. Jutro rozpoczyna się sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, w którym znalazła się gorzka ocena obecnej sytuacji: na świecie aż 13,5 proc. wszystkich zgonów osób w wieku 20-39 lat jest związanych ze spożywaniem alkoholu.   A Polacy co roku wydają na alkohol ok. 40 mld złotych. To równowartość 2/3 wydatków polskiego budżetu na obronność, a o wiele więcej, niż w Polsce wydaje się na naukę i szkolnictwo wyższe. Zachęcam do powstrzymania się w tym miesiącu od napojów alkoholowych w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa i inne grzechy będące skutkiem nadużywania alkoholu.
 3. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli.  Jest to odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych. Udzielony jest za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Pozostałe warunki to: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 4. Msze Święte: w poniedziałek, wtorek i sobotę rano o 700, a we środę, czwartek i piątek o 1700. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem: środa 1630 – dzieci, czwartek 1630 – młodzież, piątek 1530 – starsi.
 6. W Pierwszy Piątek wierzący powinien przyjąć Komunię św. jako wynagrodzenie za grzechy swoje i bliźnich. W tym dniu modlimy się również za misje i wspieramy misjonarzy ofiarą na tacę. Wyjazd księdza do chorych od 830. O 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy i czas na spowiedź św.
 7. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii oraz za troskę o kwiaty. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 9. Bóg zapłać panu Kazimierzowi Zagórskiemu za pomoc. Bóg zapłać za ofiary składane w minioną niedzielę i dziś.
 10. Ogłoszenia nadesłane:

-W środę 3 sierpnia w parafii św. Jadwigi Królowej wydawane będą paczki żywnościowe dla osób posiadających skierowania z ośrodków pomocy społecznej z miasta i gminy Gorlice oraz z Sękowej. Godziny wydawania podane zostaną w SMS-ach.

– Marszałek Województwa Małopolskiego zaprasza na Małopolski Festiwal Smaku,  który odbędzie się w dniu 7 sierpnia na Rynku w Gorlicach w godzinach od 12:00 do 20:00. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.malopolska.pl.