Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.2022r. XIV Niedziela Zwykła

  •  
  1. Dziś I Niedziela miesiąca lipca – adoracyjna.

2. We środę 6 lipca, we wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych.  Po Mszy św. zbiórka aspirantów.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.

4. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.

5. Msze Święte w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę rano o 700 oraz w środę i piątek o 1700. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek o 1645 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msze Święte w niedzielę o 700, 900 i 1100. Natomiast o 1030 procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych.

6. Caritas naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Wadowic (Muzeum- Dom Jana Pawła II) i Kalwarii Zebrzydowskiej (Droga Krzyżowa i Sanktuarium) w dniu 30 lipca br. Wyjazd ok. godz. 5.30, koszt 90 zł od  osoby. Zapisy do 14 lipca. Serdecznie zapraszamy do udziału. Liczba miejsc ograniczona.

7. Zachęcam do wybrania się na XL Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która trwa od 17 VIII do 25 VIII 2022 r.  Na Pielgrzymkę do grupy nr 14 można się zapisać w Kancelarii Parafialnej do końca lipca, a w sierpniu -w Szymbarku. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 150,00 zł od osoby. Trzecia osoba z domu płaci 100,00zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci tylko 75,00 zł. Więcej informacji  na stronie Pielgrzymki: www.http://pielgrzymkatarnowska.pl

8. Fundacja edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii wraz z diecezjalną Fundacją „Auxilium” zapraszają rodziców, dzieci i młodzież do podjęcia wakacyjnego detoksu cyfrowego. Zasadniczym celem programu jest odtrucie po nadmiernym korzystaniu z urządzeń ekranowych oraz zbudowania zdrowych nawyków używania nowych mediów, oraz pierwszych kroków do wyjścia z uzależnienia. Bliższe informacje można znaleźć na stronach internetowych: oraz na załączonym plakacie. Rodzice, którzy chcą uzyskać wsparcie w problemach związanych z korzystaniem przez dzieci i młodzież z wysokich technologii, będą mogli skorzystać z bezpłatnych, telefonicznych konsultacji z psychologiem. Szczegółowe informacje na stronach: zatroskani.pl, arka.1815.pl, link na stronie parafialnej.

9. Bóg zapłać dwom rodzinom za ofiarę na remonty. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

10. Wójt Gminy Gorlice informuje, że od 6 do 26 lipca br. Będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy. Zainteresowani mogą zapoznać się z projektem na stronie Gminy i w siedzibie Urzędu Gminy.