Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  26.06.2022r. XIII Niedziela Zwykła

  •  
  1. Przeżywamy dziś XIII Niedzielę zwykłą.

2. We środę 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 700 i 1700. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.

3. Msze Święte w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę rano o 700, a we środę, czwartek i piątek o 1700. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: środa 1630 – dzieci, czwartek 1630 – młodzież, piątek 1530 – starsi.

5. W Pierwszy Piątek wierni powinni przyjąć z oczyszczonym w spowiedzi św. sercem Komunię św. jako wynagrodzenie za grzechy swoje i bliźnich. W tym dniu modlimy się również za misje i wspieramy misjonarzy ofiarą na tacę. Wyjazd księdza do chorych od 830. O 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy i czas na spowiedź św.

6. W naszej parafii w niedzielę 10 lipca będzie procesja na cmentarz z modlitwą za naszych bliskich zmarłych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów, a także pozostałej części cmentarza.

7. Bóg zapłać za ofiary. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę, w tym o kwiaty. Proszę dwie osoby do koszenia trawy wokół kościoła.

8. Bóg zapłać licznej grupie parafian, którzy tak pięknie wykazali odpowiedzialność za nasze wspólne dobro – parafię i świątynię – sprzątając codziennie po procesji kwiaty z chodnika wokół kościoła. Niech Dobry Pan Bóg błogosławi wszystkich biorących udział w procesjach Eucharystycznych w czasie Oktawy. Radością jest każdy, kto przychodzi, by uwielbić Pana Boga. Niech modlitwa i dobry przykład umacniają nas wszystkich i przybliżają wielu do Pana Boga.

9. Od 1 do 10 lipca trwać będzie Wielki Odpust Tuchowski 2022. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. Ojcowie redemptoryści wszystkich serdecznie zapraszają do Tuchowa.

10. Intencje mszalne.