Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022r.

 •  

Uroczystość Trójcy Najświętszej

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z Diecezjalnym Świętem Rodziny

Drodzy Diecezjanie!

Szczęśliwe małżeństwo i rodzina to wartości, które zawsze były i będą podstawą rozwoju ludzi wszystkich czasów, kultur i narodów. Trudności i niepokoje zewnętrzne jeszcze bardziej uświadamiają nam, że rodzina, zaraz po Bogu w Trójcy Jedynym, jest wspólnotą dającą najmocniejsze oparcie w życiu.

        Diecezjalne Święto Rodziny, które w naszej diecezji przeżywamy w trzecią niedzielę czerwca, będzie okazją, ażeby podziękować Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, szczególnie za tych, którzy żyjąc łaską sakramentu małżeństwa stają się dla współczesnego świata żywymi świadkami „Ewangelii rodziny”. W tym roku nasze świętowanie wpisze się w zakończenie przeżywanego w całym Kościele powszechnym Roku Rodziny.

Drogie mojemu sercu Rodziny!

        Serdecznie zapraszam Was do udziału w Diecezjalnym Święcie Rodziny. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę 18 czerwca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie o godz. 15.00 będzie nabożeństwo drogi krzyżowej zaś o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza święta. Natomiast główne uroczystości odbędą się w niedzielę 19 czerwca w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. O godz. 10.30 rozpocznie się różaniec w intencji rodzin, a o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia. Na zakończenie Mszy świętej każdej obecnej na niej rodzinie pragnę podarować modlitewnik dla rodzin. Diecezjalne Święto Rodziny zakończymy w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, gdzie o godz. 16.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

  † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI,   

Tarnów, 7 czerwca 2022 r.

 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy czas Komunii Świętej Wielkanocnej.
 2. Dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
 3. Msze Święte: we wtorek o 700, w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 1700, a w czwartek –Boże Ciało- według porządku niedzielnego.
 4. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 1700 Nabożeństwo Fatimskie.
 5. We środę przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez naszego biskupa diecezjalnego bp. Andrzeja Jeża. Otaczajmy Osobę Ks. Biskupa serdeczną modlitwą. Pragniemy w tym dniu otoczyć gorącą modlitwą naszego Pasterza oraz okazać Mu wyrazy naszej bliskości i oddania. Otaczajmy Osobę Ks. Biskupa serdeczną modlitwą.  W tym dniu można też zyskać odpust cząstkowy za pobożne odmówienie modlitwy za Biskupa w rocznicę rozpoczęcia jego posługi. Naszemu Pasterzowi składamy z tej okazji serdeczne gratulacje, życząc obfitości Bożych łask, mocy i światła Ducha Świętego w dalszym jak najowocniejszym wypełnianiu pasterskiego urzędu na chwałę Trójcy Przenajświętszej, cześć Bogarodzicy i pożytek ludu Bożego.
 6. We środę, z racji zbliżającej się Uroczystości Bożego Ciała możliwość spowiedzi św. od godz. 1600. Wtedy również zapraszamy Dzieci z klasy IV i ich  rodziny. Ponadto przypominamy, że spowiadać się można codziennie pół godziny przed Mszą św.
 7. We czwartek 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w tym dniu o 700, 900 i 1100. Po Mszy Świętej o 1100 tradycyjnie procesja do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez poszczególne części parafii. Proszę również o przygotowanie feretronów i sztandarów. Zapraszam dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci które przyjęły I Komunię Świętą, a także OSP w Bystrej do niesienia baldachimu i zabezpieczenia ruchu. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Jednocześnie przypominam, że jest uroczystość obowiązkowa. 
 8. W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy o 1100.
 9. W Najbliższą sobotę Msza św. o godz. 1700, po niej procesja, a następnie adoracja wynagradzająco – błagalna do godz. 2100
 10. W Niedzielę na Mszy św. o godz. 900 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. Dzieci i ich rodziny zachęcam serdecznie do Spowiedzi św. i uroczystego uczestniczenia we Mszy św. Przyszła niedziela jest trzecią w miesiącu czerwcu, z tej racji składka tzw. inwestycyjna.
 11. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Uroczystość Bożego Ciała oraz na przyszłą niedzielę.
 12. Dziękuję dwom Rodzinom za ofiarę na prace remontowo – budowlane. Bóg zapłać. Dziękuję za skoszenie trawy przy Kościele i nad budynkami parafialnymi. Bóg zapłać panu Ryszardowi Jerzakowi, za remont instalacji w budynku parafialnym.
 13. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć Arkadiusz Lewiński , zam. w Bystrej z Iwoną Stec, zam. w Sowinie, gm. Kołaczyce. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy mającymi zamiar zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński, proszony jest o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii Parafialnej. (Zapowiedź 2.)
 14. Ogłoszenie Gminy. Wójt Gminy Gorlice przypomina o obowiązku złożenia do dnia 30 czerwca 2022r. Deklaracji dotycząc3j źródeł ciepła i spalania paliw. Deklaracje można wypełnić w wersji elektronicznej lub w formie papierowej –pracownicy Urzędu Gminy służą pomocą przy wypełnianiu dokumentu.