Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  05.06.2022r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  •  
  1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Komunię Świętą wielkanocną można przyjmować do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do przyszłej niedzieli.

2. Jutro tj. w poniedziałek przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła, W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. Codziennie po Mszy św. modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa.

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na UP JPII w Krakowie i Tarnowie.

4. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Rejony, które w tym roku przygotowują ołtarze na procesję proszę o zapoznanie się z propozycjami haseł na ten rok.

Ołtarz I – TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ

Ołtarz II –WY DAJCIE IM JEŚĆ

Ołtarz III –OPOWIADAJCIE, CO WAS SPOTKAŁO

Ołtarz IV –BĄDŹCIE JEDNYM CIAŁEM.

Procesja Bożego Ciała w tym roku będzie przez wioskę. (czwarty ołtarz przy Stadionie.) Proszę Ochotniczą Straż Pożarną o zabezpieczenie trasy przejścia i niesienie baldachimu. Wszystkim nam zapewne leży na sercu, by, w procesjach w Boże Ciało i w Oktawie brały udział dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopcy do dzwonienia, a także Panie do niesienia feretronów i Panowie do niesienia chorągwi.

5. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

6. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę i dwom rodzinom za indywidualny dar na rzecz prac prowadzonych w parafii.

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:  Związek małżeński mają zamiar zawrzeć Arkadiusz Lewiński , zam. w Bystrej z Iwoną Stec, zam. w Sowinie, gm. Kołaczyce. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy mającymi zamiar zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński, proszony jest o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii Parafialnej. (Zapowiedź 1.)