Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie     15.05.2022 r. V Niedziela Wielkanocna

  •  

1.Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Jest to też okazja do wdzięczności Panu Bogu za Jego Obecność w Eucharystii, ale i sposobność do rachunku sumienia z naszej postawy względem Miłości Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2.Jutro  przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobie Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, który w tym dniu obchodzi swoje imieniny.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1630. We wtorek o 1600, z racji Bierzmowania dzieci z klasy VIII. A w sobotę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 700 .

4. We czwartek 19 dzień miesiąca. Nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin połączone z nabożeństwem majowym.

5. W sobotę ( III sobota miesiąca) zapraszam na modlitwę za rodziny, o uzdrowienie duszy i ciała oraz o pokój. Rozpoczęcie o godz. 1800: adoracja Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie, a o 2000 – Msza św. 

6. Bóg zapłać Rodzicom dzieci I-komunijnych za zaangażowanie, za prace wokół kościoła, i w kościele, za dar ołtarza tj. kapę liturgiczną na nabożeństwa maryjne oraz ornat. Dziękuję szczególnie Panom za demontaż starych ławek z kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości. 

7. Dzisiejsza taca jest składką inwestycyjną, na prace remontowe. Dziękuję wszystkim którzy włączają się w troskę o utrzymanie, odnowienie i upiększenie naszego kościoła i otoczenia. Bóg zapłać za zrozumienie i hojność.

8. Wyrażam wielką wdzięczność Parafianom, którzy tak ofiarnie pracowali przy drewnie w poniedziałek.

9 Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.