Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie  01.05.2022r. Niedziela Biblijna

 •  

 1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną i pierwszą niedzielę miesiąca maja. Dlatego po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to też Niedziela Biblijna.
 2. Skorzystajmy z szansy jaką są Nabożeństwa majowe, które będą w tygodniu o godz. 1630, w sobotę po mszy św.  o 700, a w niedzielę o 1030.
 3. We wtorek tj. 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. Nabożeństwo majowe o 1030.
 4. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej diecezji przeniesiona została na poniedziałek 9 maja..
 5. W przyszłą niedzielę, po porannej Mszy Świętej, zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Zapraszam Dzieci z klasy III we środę na nabożeństwo majowe i w sobotę na 1000, a kandydatów do bierzmowania z klasy 7 i 8 we czwartek na nabożeństwo majowe i spotkanie po Mszy św. zachęcam do spowiedzi świętej.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: środa 1630 – dzieci, czwartek 1630 – młodzież, piątek 1530 – starsi.
 8. W Pierwszy Piątek wyjazd księdza do chorych od 800. A o 1500 Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, a po nim możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy i czas na spowiedź św.
 9. Bóg zapłać Parafianom i Gościom – Przyjaciołom naszej Parafii za ofiary składane w czasie Mszy św., jak również te w kopertach i na konto na pokrycie kosztów inwestycji prowadzonych w parafii. ( 6 Rodzin) .
 10. Dziękuję Rodzinom, które sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 11. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na 5 letnie studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 8 października 2022 r. rozpoczną się też 2 letnie studia podyplomowe dla nauczycieli uprawniające do nauczania przedmiotu religia w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. (Film o Wydziale na YouTubeX: https://youtu.be/oz-hfeWB7yk. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: ;