Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie 13.04.2022r.  II Niedziela W. Postu

  •  

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Dniem Świętości Życia 2022

Umiłowani Diecezjanie!

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. 25 marca, będziemy przeżywać kolejny Dzień Świętości Życia. Święty Jan Paweł II w encyklice Evangelium Vitae (87) stwierdził, że dzień ten jest szczególną okazją, aby ożywić swoją wrażliwość na nienaruszalną wartość ludzkiego życia. To wezwanie zakreśla aktualnie szerszy kontekst, kierując nasze serca także ku ofiarom wojny na Ukrainie. Dlatego w tym roku proszę, aby modlitwą objąć również życie ludzkie zagrożone dramatem wojny. 

Gorąco zachęcam, aby śladem poprzednich lat, podjąć w tym dniu duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką życia ludzkiego, które w łonie matki rozpoczęło swą ziemską historię. Trwająca 9 miesięcy modlitwa jest prośbą skierowaną do Boga o uratowanie życia poczętego dziecka. Szczegółowe informacje dotyczące duchowej adopcji można uzyskać w parafiach.

Centralne obchody Dnia Świętości Życia w naszej diecezji będą miały miejsce w Sanktuarium Świętej Rity w Nowym Sączu. O godzinie 18.00 zostanie tam odprawiona Msza Święta, którą transmitować będzie diecezjalne radio RDN. Powierzajmy każde ludzie życie opiece Matki Najświętszej!

      Z pasterskim błogosławieństwem: † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI, Tarnów, 09.03.2022.

1. Rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne. Cieszę się Waszą obecnością i witam w imieniu całej naszej Rodziny Parafialnej ks. Piotra Kaczmarka, Rektora WSD w Łowiczu. Módlmy się o łaskę Bożą na ten czas łaski dla nas wszystkich.

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.  

3. Msza Święta w czwartek o 7.00,

4. W piątek Droga Krzyżowa o 1630 oraz o 1900, następnie Msza Święta,.

5. W sobotę przeżywać będziemy Odpust Parafialny ku czci św. Józefa. Msze Święte o 700, 900, Uroczysta Suma o godz. 1100. W dzień Odpustu na godz. 1800 Czuwanie ze  św. Józefem. O 2000 Msza św. 

6. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszego kościoła. Prosimy następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na odpust i przyszłą niedzielę. Zapraszam te rodziny w czwartek na godzinę 1630.

Bóg zapłać Parafianom, za życzliwą pomoc: za demontaż szalowania, kilku innym osobom za pracę przy porządkowaniu budynków parafialnych, jeszcze innym za naprawę kotła.

Bóg zapłać rodzinom, które przygotowały paczki dla Ukrainy. Mamy tylko 10 pudeł, a 8 paczek już jest na plebanii. Jeśli ktoś przygotowuje paczkę to jest proszony o skontaktowanie się z Paniami z Caritasu.

Bóg zapłać 9 Rodzinom, które złożyły indywidualne ofiary na ogrzewanie oraz na prace prowadzone w parafii.

Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna. Przy tej okazji chcę podziękować za wielką hojność sporej części Parafian i nie tylko parafian. Bóg zapłać każdej osobie  i rodzinie, które poczuwając się do odpowiedzialności, modlitwą, ofiarą oraz życzliwością wspierają naszą parafię.

7. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego (8 zł), Numer specjalny (10 zł) , jest tez Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra

8. Dyrektor samorządowego Przedszkola w Bystrej ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2022/2023. Zainteresowani rodzice mogą pobrać stosowne dokumenty u Dyrektora Przedszkola lub ze strony internetowej.