Przejdź do treści

Ogłoszenia duszpasterskie    27.02.2022 r. VIII Niedziela Zwykła

  •  
  1. Apel Ks. Biskupa.

2. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po Mszy św. trzecia część nabożeństwa 40 – godzinnego. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Zbiórka do puszek po Mszy św. na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Bóg zapłać z ofiary na te cele.

4. W tym tygodniu:

Msze Święte w poniedziałek, wtorek i sobotę – o godz. 700,

Środa Popielcowa – rozpoczyna czas Wielkiego Postu i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły. (Trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat do końca życia). Msze św. o 700, 1500, 1700. Składka na cele charytatywne oraz zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

-W Pierwszy Czwartek Miesiąca na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież klasy VIII na nabożeństwo przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.

-W Pierwszy Piątek o godz. 1500 Godzina Miłosierdzia, a po niej możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy do Drogi Krzyżowej i czas na spowiedź św. Do chorych z posługą udam się w piątek od 800. Jeżeli ktoś z zapisanych chorych nie mógłby przyjąć sakramentów, to proszę telefonicznie lub osobiście poinformować mnie o tym. Zatroszczmy się o Sakramenty św. dla naszych kochanych cierpiących, starszych, chorych.

Droga Krzyżowa w piątek o 1630 oraz o 1900, następnie Msza Święta,.

-Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem: we środę – przed Mszami św; w czwartek od 1600 młodzież; piątek od 1530 – starsi.

–I Sobota miesiąca. Wszystkich zapraszamy po Mszy św. na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Gorzkie Żale w Niedzielę o 1030, potem Msza Święta.

5. Bóg zapłać Rodzinom, które sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie kościoła parafialnego. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

6. Dziękuję 3 Rodzinom za szczodre indywidualne ofiary na potrzeby parafii (na konto i w gotówce).

Bóg zapłać każdej osobie  i rodzinie, które modlitwą, ofiarą oraz  życzliwością wspierają naszą parafię.

7. Polecam nowy numer Miłujcie się, jest Gość Niedzielny.

8. Parafia w Moszczenicy zaprasza w każdy piątek Wielkiego Postu na Drogę Krzyżową ze św. Ritą. Szczegóły na afiszu w gablocie i na stronie tamtejszej parafii.

9. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Tadeusz Szymczyk. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.