Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.01.2022 r.  IV Niedziela Zwykła

  •  

1. W tym tygodniu:

-Środa – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W czasie Mszy św. poświęcenie Gromnic. Msze Święte o 700, 1500 i 1700.

-W Pierwszy Czwartek Miesiąca na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy dzieci z klasy VII i VIII na nabożeństwo przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. proszę rodziców uczniów klasy II i VII o zdemontowanie szopki i choinek.

-W Pierwszy Piątek o godz. 1500 Godzina Miłosierdzia, a po niej możliwość Adoracji Pana Jezusa w ciszy do Mszy św. i czas na spowiedź św. Na Nabożeństwo szczególnie zapraszam dzieci z klasy III, VII i VIII.

Do chorych z posługą udam się w piątek od 800. Jeżeli ktoś z zapisanych chorych nie mógłby przyjąć sakramentów, to proszę telefonicznie lub osobiście poinformować mnie o tym. Zatroszczmy się o Sakramenty św. dla naszych kochanych cierpiących, starszych, chorych.

Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem: środa od 1600 – dzieci; czwartek od 1600 młodzież; piątek od 1530 – starsi.

-Sobota – wspomnienie św. Agaty. Pierwsza sobota miesiąca. Wszystkich zapraszamy po Mszy św. na nabożeństwo wynagradzające .

-Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

2. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.

3. Bóg zapłać 6 rodzinom za indywidualne ofiary na ogrzewanie i inwestycje. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi każdemu, kto modlitwą, ofiarą i życzliwością wspiera naszą parafię.

4. Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi o przekazanie 1% na cele charytatywne, szczegóły w gablocie, a w witrynce prasowej ulotki informacyjne.

5. Jest nowy numer  „Gościa Niedzielnego”.