Przejdź do treści

OGŁOSZENIA 26.12.2021 r. Niedziela Świętej Rodziny

  •  

 1.   Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Składka przeznaczona na PAT w Krakowie i Tarnowie. Na sumie, z okazji św. Szczepana, poświęcenie owsa

2. W ramach wizyty duszpasterskiej, zgodnie z zaleceniami, zapraszam Was Msze św. z okolicznościowym błogosławieństwem. W tym tygodniu we wtorek na godz. 1700 są zaproszeni Parafianie z rejonów: Pasternika, Granic od Mszanki, Granic od Gorlic, Taborówka, a we czwartek na godz. 1700: Bucza , Podlesia od Bieśnika, Podlesia I, Podlesia II, Podlesia -Jelenia Góra, Podlesia od Bieśnika . Jest możliwość wizyty kapłana na błogosławieństwo domu. W takiej sytuacji proszę o kontakt.

3. W tym tygodniu:

-W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

-Piątek – wspomnienie św. Sylwestra. Pierwszy piątek miesiąca. To zarazem zakończenie Roku Pańskiego 2021.  Msza św. o 1600, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Ponadto od godz. 2200 możliwość adoracji Pana Jezusa wystawionego w Najśw. Sakramencie, a o 2300 Msza św. z błogosławieństwem na Nowy Rok.  To najlepszy sposób przeżycia tego wieczoru.

W związku z okolicznością, że ostatni dzień 2021 roku przypada w piątek, BISKUP TARNOWSKI Andrzej Jeż wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udziela dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęca do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

-Sobota –– Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Nowy Rok i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte – jak w niedzielę. Jest to także pierwsza sobota miesiąca.

Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

4. Bóg zapłać Ministrantom, Lektorom, Dziewczynkom z DSM za dyżur na Roratach przez cały Adwent, dziękuję Dzieciom i ich Rodzicom, za wytrwałe uczestnictwo. Bóg zapłać Wszystkim uczestnikom Rorat.

Dziękuję rodzicom dzieci kl. I, rodzicom dzieci z kl. VII i wszystkim, którzy z tak wielkim poświęceniem zaangażowali się w przygotowanie szopki, choinek i udekorowanie kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi.

Wyrazy wdzięczności w imieniu własnym i parafii składam Państwu Zofii i Jackowi za ofiarowanie wszystkich choinek do kościoła. Tak samo chcę dziś podziękować Pani Marzenie za systematyczną troskę o kwiaty do naszego Kościoła.

Dziękuję Rodzinom, które w piątek sprzątały kościół na święta. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Nowy Rok i niedzielę. Zapraszam te osoby na piątek na godz. 800

 5. Prasa: polecam ostatnie egzemplarze Naszego Wędrowania, polecam Miłujcie się. Jest Gość Niedzielny.