Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV.Niedz. Adwentu  19.12.2020 r.

  •  

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w sprawie kolędy misyjnej

                Drodzy Diecezjanie!

Zbliża się czas misyjnego kolędowania, które w zbliżającym się okresie Bożego Narodzenia będzie musiało z powodu pandemii przybrać niestety inną formę niż tradycyjne odwiedzanie domów przez grupy kolędnicze. Nie chcemy rezygnować z tej bardzo wartościowej tradycji, która tak mocno już utrwaliła się w naszej diecezji, dlatego też gorąco zapraszam do organizowania w kościołach spotkań po Mszach świętych, w czasie których kolędnicy misyjni będą mogli zaprezentować przygotowany program.

                Mając świadomość ogromu dobra, jakie dokonuje się dzięki kolędnikom misyjnym naszej diecezji na rzecz dzieci na trzech kontynentach, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym dziele mają swój udział, a więc samym kolędnikom, ich opiekunom, duszpasterzom oraz wszystkim diecezjanom, którzy w ten sposób wspierają misje.

                Z pasterskim błogosławieństwem, darem modlitwy i życzeniami jak najowocniejszego przeżycia czasu Bożego Narodzenia

                                                  † Andrzej Jeż,  BISKUP TARNOWSKI

  1. W tym tygodniu:

-Roraty codziennie z wyjątkiem środy o godz. 700, a we środę – wieczorem o 1700 i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

-w poniedziałek Parafialna Spowiedź Adwentowa. Od 14.30 do 16.00 i od 16.30 do 17.30, a ponadto codziennie w dni powszednie przed Mszą św. Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św.

-we wtorek Adwentowy Dzień Chorych – z posługą kapłan uda się tylko do chorych, którzy będą zgłoszeni. Można w zakrystii lub telefonicznie. Wyjazd o godz.900

-w piątek Wigilia Bożego Narodzenia. To ważny dzień –czas  ostatecznego przygotowania, czuwania przed Narodzeniem Chrystusa. Przeżyjmy w naszych rodzinach ten czas godnie, po chrześcijańsku.

-w sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte: o północy – Pasterka, oraz w ciągu dnia o 700, 900, 1100.Przyszła niedziela to Święto Świętej Rodziny. Msze Święte o 700, 900, 1100

Kolęda w tym roku, będzie mieć formułę podobną jak w minionym. Parafianie z poszczególnych części parafii będą zaproszeni na Mszę św. i nabożeństwo w wyznaczone dni. Jeżeli ktoś pragnie, aby kapłan odwiedził rodzinę z wizytą duszpasterską i pobłogosławił dom, to jest to możliwe po indywidualnym zaproszeniu.

2. Dziękuję siedmiu Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie Świątyni.

3. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Święta. Sprzątanie w Piątek po Roratach.

Bóg zapłać za ofiary, składane dzisiaj na tacę w ramach składki gospodarczej. Każdemu, kto modlitwą, życzliwością i materialnym darem składanym ze szczerego serca, dla Pana Boga, wspiera naszą Parafię, niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.

4. Jest dostępny pierwszy numer naszej gazety parafialnej „NASZE WĘDROWANIE ZE ŚW. JÓZEFEM”. Gazeta powstała dzięki życzliwości zespołu redagującego gazetę w Parafii Nawojowa i dzięki wielkiemu zaangażowaniu kilku osób z naszej Parafii, a także spoza niej. Mamy naszą , niepowtarzalną, stronę tytułową i ciekawe treści wewnątrz. Początki bywają zazwyczaj trudne, więc każdy zapewne znalazłby jakieś mankamenty. Ale przy współpracy i zaangażowaniu ze strony Parafian na pewno następne numery będą jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej “nasze”. Warto kupić, poczytać i włączyć się w tworzenie następnych numerów.

Życzenia dla Mieszkańców Gminy

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, by przyjście na świat Bożej Dzieciny przyniosło radość, pokój, nadzieję i miłość. Niech zbliżający się Nowy Rok będzie przepełniony Bożym błogosławieństwem i wszelką pomyślnością.

Życzą:

Starosta Powiatu Gorlickiego,

 Wójt Gminy Gorlice   Jan Przybylski,

Radni Gminy Gorlice,

Radni Powiatowi,

Sołtys Wsi Bystra Piotr Ostrowski

 i Radni Gminnej Rady Seniorów.