Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Adwentu 05.12.2021 r.

  •  

  1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. W tym tygodniu Roraty w poniedziałek, wtorek czwartek i sobotę o 700, a we środę, i piątek wieczorem o 1700. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież Matka Najświętsza oczekuje na Roratach.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

Poniedziałek – wspomnienie dow. św. Mikołaja

Wtorek – wspomnienie św. Ambrożego

Środauroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 700 i o1700. Roraty i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wieczorem.

Piątek – przed Mszą św. Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. zapraszam na spotkanie Członków Zespołu Synodalnego.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

4. Są do nabycia opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna) i świece wigilijne (ofiara 7 zł).

5. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie świątyni.  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

6. Proszę osoby, które mają przygotowywać choinki i szopkę by skontaktowały się z ks. proboszczem. W imieniu Wspólnoty Parafialnej wyrażam wdzięczność rodzicom dzieci klasy 2 szkoły podstawowej za przygotowanie i zainstalowanie nad drzwiami naszej świątyni hasła, które wskazuje nam kierunek w tym roku kościelnym. Niech Pan Bóg wynagrodzi każdemu, kto, modlitwą, pracą, życzliwością oraz ofiarą wspiera nasze wspólne dobro – Parafię.

7. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.

8. Ogłoszenie Wójta Gminy. Wójt Gminy Gorlice informuje, że w dniu 7 grudnia br. w Bystrej odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych (tj. chemikalia, zużyte baterie, akumulatory). Odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7.00.