Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

  •  

  1. Dzisiaj przypada 12 rocznica święceń biskupich Ordynariusza naszej Diecezji – bp. Andrzeja Jeża. Niech również w naszych modlitwach osobistych i rodzinnych, szczególnie dziś, nasz Pasterz otrzyma serdeczny dar.
  2. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, w których wspominamy pierwsze przyjście Pana Jezusa na ziemię, a także jest czasem przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasu.
  3. W tym tygodniu Roraty w poniedziałek, wtorek i sobotę o 700, a we środę, czwartek i piątek wieczorem o 1700. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież Matka Najświętsza oczekuje na Roratach. Dzieci niech 5 min. przed Mszą św. czekają z lampionami pod chórem. Stamtąd z księdzem i ministrantami pójdą w procesji do ołtarza. Można przynosić swoje lampiony, ale też przy wejściu będą lampiony dla każdego, kto zechce. Dzieci otrzymają piękne plansze, które będziemy codziennie uzupełniać.
  4. W tym tygodniu:

-Wtorek– święto św. Andrzeja Apostoła.

-Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

-Czwartek I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

-Piątek – św. Franciszka Ksawerego. Jest to też I piątek miesiąca, wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata oraz modlitwą i ofiarą wspieramy misje. O 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie będzie trwać do Mszy św.. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św.

Nie ma pewności czy będzie możliwość odwiedzin chorych przez kapłana z Panem Jezusem przed samymi Świętami. Dlatego, bardzo proszę o zgłoszenie na ten I piątek wszystkich chorych, którzy dłuższy czas nie przyjmowali sakramentów św. Niech nasi kochani cierpiący, starsi, chorzy mają możliwość przeżywać Adwent umocnieni łaską sakramentalną. Do zgłoszonych w minionym miesiącu, kapłan przyjedzie również teraz i nie trzeba ich ponownie zapisywać. Wyjazd w piątek od  godz. 800.

-Sobota – I Sobota miesiąca. Po Roratach Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spowiedź: we środę od 1600 – dzieci; czwartek od 1600 – młodzież; a w piątek – dorośli.

Ponadto w dni powszednie codziennie jest możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą św..

Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, a zarazem drugą Adwentu. Jest to też Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

  • Od dzisiaj są rozprowadzane opłatki na stół wigilijny (ofiara dowolna) i świece wigilijne (małe – ofiara 7 zł, duże – 20 zł).
  • Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej świątyni.

-Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę. Na wielkie uznanie zasługuje ten piękny zwyczaj Waszej, Kochani Parafianie, pracy dla upiększenia Świątyni. I to przychodzenie na Mszę św. przed sprzątaniem jest bardzo cenne, gdyż sprawia, że ta Wasza praca i ofiara nabierają jeszcze większej wartości przed Panem Bogiem.

-Bóg zapłać pewnej Osobie za przygotowanie wieńca adwentowego. Dziękuję wszystkim osobom, które wykazują życzliwą troskę o nasze wspólne, parafialne, sprawy, zgłaszają gotowość pomocy i angażują się. -Proszę też, by zgodnie z parafialną tradycją poszczególne dekoracje w kościele wykonały poszczególne grupy:

Boże Narodzenie (szopka) – rodzice dzieci kl. II Szkoły Podstawowej.

Choinki na Boże Narodzenie – młodzież kl. VII wraz z rodzicami.

Wielkanoc (Grób i Ciemnica) – młodzież kl. VIII wraz z rodzicami. Już dziś dziękuję Wam za podjęcie tych zadań. Niech Pan Bóg wynagrodzi.

  • Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.
  •  Ogłoszenie Wójta Gminy. Wójt Gminy Gorlice informuje, że w dniu 7 grudnia br. w Bystrej odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych (tj. chemikalia, zużyte baterie, akumulatory). Odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz 7.00.