Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła 14.11.2021 r.

  •  

  1. Dzisiaj obchodzimy Dzień solidarności  z Kościołem Prześladowanym. Jest to też Dzień Ubogich. Po Mszy św. składka do puszki na Pomoc  Wiernym prześladowanym. Są też „chlebki miłosierdzia” z których dochód jest przeznaczony dla potrzebujących. Ofiara minimalna:  5 zł.
  2. Msze Święte w ciągu tygodnia: w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobota – 700, a we środę i piątek – wieczorem, o 1700. O godz. 1630 Różaniec z wypominkami. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W tym tygodniu:

Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkównej.

Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

W przyszłą niedzielę – ostatnią w ciągu roku – obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i LSO.

4.  Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie Świątyni.

 Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

5. W przyszłą niedzielę składka gospodarcza, przeznaczona na ubezpieczenie i ogrzewanie naszego kościoła. Pragnę wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim składającym ofiary na ławki i na inne konieczne inwestycje. Niech Pan Bóg wynagrodzi zrozumienie i szczodrość serca.

6. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.