Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  07.11.2021 r.

  •  

  1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. pozostaniemy na chwilę przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. (Zmiana Tajemnic różańcowych. )

2. Odpust Zupełny za dusze zmarłych można zyskiwać przez cały listopad. Warunki zyskania Odpustu to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i za zmarłych, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie cmentarza.

3. Msze Święte w ciągu tygodnia wtorek, czwartek i sobota – 700, a w poniedziałek, środę i piątek wieczorem – o 1700. O 1630 Różaniec z wypominkami.

4. W tym tygodniu:

Wtorek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 15.45 spotkanie DSM.

Czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours. Odpust w Parafii Łużna. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza na sumę o godz. 1100. Jest to również Narodowe Święto Niepodległości.

Piątek – wspomnienie św. Jozafata. O godz. 1545 zbiórka ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa. Po Mszy Św. zapraszam na spotkanie Członków Zespołu Synodalnego.

Sobota – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie. Można też będzie nabyć “Chlebki miłosierdzia”.

5. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.

Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

Wyrazy wdzięczności składam Panu Sołtysowi Wsi Bystra i Panu Wójtowi Gminy Gorlice za wielką życzliwość w zorganizowaniu wywozu odpadów komunalnych z cmentarza.

Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim za ofiary z okazji wypominek, a także te składane na tacę czy jako dar indywidualny na rzecz parafii – Bóg zapłać.

Szczególne podziękowania Panom, którzy wczoraj zorganizowali rusztowanie, potrzebne środki i uszczelnili okna w naszej Świątyni. To Panowie: Stanisław Szura, Rafał Szura, Władysław Gryzik, Krystian Stanek. Niech Pan Bóg wynagrodzi.

6. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.

7. Pan Sołtys Wsi Bystra informuje, że 12 listopada w godz. 8:30 – 14:00 w Domu Ludowym będzie można zapłacić ratę podatku gruntowego i opłatę za odpady komunalne. Proszę zabrać nakazy płatnicze oraz zawiadomienia o wysokości opłat za odpady komunalne.