Przejdź do treści

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      XXXI Niedziela Zwykła   31.10.2021 r.

 •  

 • Dzisiaj obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. To okazja do podziękowania za Świątynię i wiarę, ale też do rachunku sumienia. Różaniec o godz. 1030.
 • Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych.  Oddajemy uwielbiamy Pana Boga oddając cześć wszystkim zbawionym będącym w Niebie. Msze Święte o 700, 900 i 1100. Po Mszy św. o 1100 procesja i modlitwa różańcowa za zmarłych na cmentarzu.

Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych przy cmentarzu zbierane będą ofiary do puszek na WSD w Tarnowie.

 • We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych, zwłaszcza za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze Święte o 700 i 1700, a o 1630 różaniec połączony z wypominkami.
 • Odpust Zupełny za dusze zmarłych można zyskiwać przez cały listopad. Warunki zyskania Odpustu to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i za zmarłych, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie cmentarza.
 • W tym tygodniu Msze Święte od środy do piątku o 1700, w sobotę o 700, a w niedzielę o 700, 900, 1100. Pół godziny przed Mszą św. Różaniec z wypominkami za zmarłych. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza. Jest to Pierwszy czwartek – dzień wdzięczności za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Zapraszam młodzież kl. VII i VIII Szkoły Podstawowej.
 •  Pierwszy piątek – wynagradzamy Boskiemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła. Na Mszę św. zapraszam uczniów klasy 3 z rodzicami.
 • Proszę zgłaszać chorych, zwłaszcza tych, którzy już dłuższy czas nie mogli przystąpić do sakramentów św. Do Chorych już zapisanych kapłan przyjedzie z posługą – nie trzeba ponownie ich zgłaszać. Wyjazd od godz. 800.
 • Pierwsza Sobota – po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające  Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. Spowiedź codziennie przed różańcem.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 • Dziękuję 4 Rodzinom za indywidualne ofiary na ławki.
 •  Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na utrzymanie naszej Świątyni. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
 • Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”, a dla dzieci „Promyczek Dobra”.
 • Dziś o godz. 1800 w Kościele w Szalowej rozpocznie się IV Noc Świętych. W programie: Korowód świętych, Adoracja , możliwość Spowiedzi, Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Artura Ważnego. Organizatorzy serdecznie zapraszają młodzież.
 • Związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Kamila Iwona Michalik zamieszkała w Bystrej, oraz Lucjan Mieczysław Michalik zamieszkały w Bystrej. (Zapowiedź 2) Ktokolwiek by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy mającymi zamiar zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński proszony jest o zgłoszenie tego w Kancelarii Parafialnej.