Przejdź do treści

OGŁOSZENIA XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021 r.

  •  

  1. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00. Bezpośrednio po nabożeństwach Msza Święta.

W niedzielę Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00. Różaniec o godz. 10:30.  Odpowiedzmy na wezwanie Maryi i módlmy się również w rodzinach.

2. W tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień Służby Zdrowia.

Wtorek – z racji 19. dnia miesiąca, w łączności z różańcem, litania do św. Józefa, patrona naszej parafii.

Środa – wspomnienie św. Jana Kantego

Piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, patrona województwa małopolskiego, z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny. Składka przeznaczona będzie na misje.

4. Kancelaria parafialna czynna po Mszach Świętych w dni powszednie.

5. Bóg zapłać 3 Rodzinom za indywidualne ofiary na prace remontowo – budowlane w parafii.

6. Serdeczne podziękowania składam Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.

Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.

Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

7. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Członkowie V Synodu Diecezji Tarnowskiej, Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz wszyscy Diecezjanie!

         Na całym świecie rozpoczynamy dzisiaj diecezjalny etap konsultacji synodalnej, który jest przygotowaniem do obrad Synodu Biskupów w Rzymie w 2023 roku. Wydarzenie to ma podkreślić jedność Kościoła katolickiego, wspólne wsłuchiwanie się w to, co Duch Święty mówi do współczesnego Kościoła oraz wspólnotowe odczytywanie znaków czasu i wychodzenie im naprzeciw. Uroczyście zainauguruję te działania w naszej diecezji celebrując w dniu dzisiejszym w tarnowskiej katedrze Eucharystię o godz. 18.00.

         Zrządzeniem Bożej Opatrzności w to ogólnoświatowe synodowanie wpisuje się nasz, trwający od 2018 roku, V Synod Diecezji Tarnowskiej. Zaplanowany czas trwania naszego Synodu wydłużył się z powodu utrudnień organizacyjnych związanych z pandemią. Dało to jednak dogodną okazję ku temu, żeby podejmowane konsultacje w ramach V Synodu naszej diecezji zsynchronizować z konsultacjami w obszarze przyszłego Synodu Biskupów (2021-2023). Już teraz zapraszam wszystkich Diecezjan do odpowiedzi na pytania konsultacyjne, które już niedługo będą przedstawione, zaś zebrane wyniki zostaną wykorzystane w pracy Synodu Biskupów w 2023 roku. Równolegle, aż do zakończenia naszego Synodu, można formułować własne spostrzeżenia, uwagi i pomysły, przesyłając je bezpośrednio do Sekretariatu V Synodu Diecezji Tarnowskiej na adres: .

         Pragnę podziękować Wam wszystkim, drodzy Diecezjalnie, za trwającą wciąż modlitwę w intencji V Synodu naszej diecezji oraz aktywne angażowanie się w jego prace. Serdecznie dziękuję wspólnotom osób konsekrowanych, które bardzo często codziennie zanoszą tę intencję do dobrego Boga. Proszę Was wszystkich, aby wciąż modlitwę synodalną odmawiać we wspólnocie parafialnej w każdą niedzielę podczas Eucharystii. Odmówmy ją także teraz, polecając całe dzieło synodowania Bożej Opatrzności: 

Boże w Trójcy Świętej Jedyny,
Obdarz nas swoją prawdą, miłością i pokojem,
abyśmy jako rodzina tarnowskiego Kościoła
owocnie przeżyli synod diecezjalny.

Pragniemy
w jedności z Kościołem powszechnym,
odnowić i ożywić nasz Kościół tarnowski
i w świetle Ewangelii
właściwie odczytać znaki czasu.

Maryjo, Matko Kościoła
i Patronko Diecezji Tarnowskiej,
prowadź nas i wspieraj
w synodalnej pielgrzymce wiary!

Wszyscy święci i błogosławieni
diecezji tarnowskiej,
módlcie się za nami!