Przejdź do treści

OGŁOSZENIA  10.X.2021 r.

  •  

  1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych.

2. W naszej Ojczyźnie obchodzimy XXI Dzień Papieski. Po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, z której fundowane są stypendia dla młodzieży z uboższych rodzin.

3. Po ostatniej niedzieli zwrócono uwagę, że jest trudność związana z tym, że po mszy św. o 9.30 jest różaniec i nie ma przerwy przed Mszą św. o 11.00 aby spokojnie samochody wymieniły się na parkingu, czy też aby domownicy mogli się wymienić. Uwaga bardzo słuszna i dziękuję Parafianom, którzy powiedzieli o tym proboszczowi. Dzięki temu, można sprawie zaradzić. W związku z tym od najbliższej niedzieli (wstępnie na okres Różańca) Msze św. niedzielne będą: o 7.00, 9.00 i 11.00. Różaniec będzie o 10.30. A wiec po Mszy św. o 9.00 będzie przynajmniej pół godziny przerwy, której potrzebujecie, aby można było spokojnie się przemieścić.

4. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00. Bezpośrednio po nabożeństwach Msza Święta. Cieszy fakt, że wielu rodziców przychodzi z dziećmi. Jeszcze jest miejsce dla pozostałych. Matka Boża zaprasza, przychodźmy.

5. W tym tygodniu:

 W środę– wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego- w tym dniu  zapraszam wszystkich, a szczególnie dziewczynki z DSM, na godz. 1700 na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Msza Święta, a następnie procesja z różańcem.

Czwartek – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za wszystkich nauczycieli i wychowawców. Piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

Sobota – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

6. Są jeszcze do nabycia Kalendarze rolników.

7. Można w kościele pobrać kartki na wypominki. Można je składać w zakrystii i kancelarii. Bardzo proszę o czytelne pisanie imion i nazwisk, a także o zaznaczenie czy są to wypominki listopadowe, czy roczne. W przypadku rocznych zaznaczyć- jeśli to dla kogoś ważne- przed którą Mszą św. mają być czytane.

8. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów bliskich zmarłych na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Proszę o wykoszenie całości.

9. Okna naszej świątyni wymagają wymiany kilku szyb i uszczelnienia przed zimą. Proszę, aby Parafianie mogący w tym pomóc (sprzętem lub pracą) skontaktowali się ze mną (osobiście lub telefonicznie).

10. Bóg zapłać za ciężką, solidną kilkudniową pracę czterem Panom. Dziękuję za ogromny wkład pracy i zaangażowanie sprzętu. Bóg zapłać.

11. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę zł na potrzeby parafii.  Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

12. Bóg zapłać 2 Rodzinom za indywidualne ofiary na rzecz parafii.

13. Składka w przyszłą niedzielę będzie składką gospodarczą. Serdeczne Bóg zapłać każdemu, kto modlitwą, życzliwością i materialnym darem składanym ze szczerego serca, dla Pana Boga, wspiera dzieło naszej Parafii. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.

14. Polecam nowy numer „Gościa niedzielnego”, a dla dzieci: Promyczek.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp: Władysław Szuba i śp. Adolf Piecuch. Jezu Ufam Tobie!