Przejdź do treści

OGŁOSZENIA XXVII Niedziela Zwykła 03.10.2021 r.

  •  
  1. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00, a w niedzielę po Mszy o godz. 9:30 Bezpośrednio po nabożeństwach Msza Święta.

W tym tygodniu:

– w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu

– we wtorek św. siostry Faustyny Kowalskiej

– we czwartek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, jest to pierwszy czwartek miesiąca.

-w piątek o godz. 16.00 spotkanie ministrantów.

2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski. W naszej diecezji od wielu lat obchody Dnia Papieskiego połączone są z Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny. Na nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić w  intencji życia, małżeństw i rodzin. W tym dniu po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

3. Dziękujemy 5 Rodzinom za ofiary na rzecz parafii.

Dziękujemy Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Prosimy następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

4. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Promyczka Dobra”, „Małego Promyczka”.

5. Komunikat Księdza Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego

Drodzy Diecezjanie! Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów pod ogólnym hasłem: „Panie, naucz nas się modlić!”, będzie podejmowana tematyka poświęcona modlitwie. Zostaną zaprezentowane tematy traktujące o biblijnych i teologicznych podstawach modlitwy, o jej rodzajach i formach oraz przebogatej tradycji modlitewnej na przestrzeni dziejów Kościoła.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej.

         Z pasterskim błogosławieństwem: †Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

6. We wtorek 5 października w Parafii św. Jadwigi Królowej wydawane będą paczki żywnościowe na miesiąc październik. Zapraszamy osoby posiadające skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej z miasta i gminy Gorlice oraz z Sękowej. Godziny wydawania w SMS-ach.