Przejdź do treści

OGŁOSZENIA 26.09.2021 r.

  •  

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  2. Msze Święte:  w poniedziałek, wtorek, i sobotę -rano o 700, a w środę, czwartek i piątek – wieczorem o 1700.
  3. W tym tygodniu: Środa -święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała i nowenna do Matki Bożej Nieust. Pom.

Czwartek –Na Msze Świętą wieczorną zapraszam młodzież kl. 7 i 8 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami.

Piątek –I piątek miesiąca, Na Mszę św. i różaniec zapraszam uczniów klasy 3 z rodzicami. Dzieci otrzymają różańce.

Proszę zgłaszać na I Piątek  chorych, zwłaszcza tych, którzy już od kilku miesięcy nie przystępowali do sakramentów świętych. Do zgłoszonych w minionym miesiącu, kapłan przyjedzie również teraz i nie trzeba ich ponownie zapisywać.  Wyjazd w piątek od 800.

Sobota – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. To również I Sobota miesiąca.  Po Mszy św. o 700 – w łączności z Różańcem Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Korzystajmy z możliwości spowiedzi św. i przyjmijmy Komunię Św., by wynagradzać Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi jakimi są obrażane. W sobotę o godz.10.30 w naszym Kościele egzamin przed bierzmowaniem dla uczniów klasy 8. Każdy kandydat przychodzi z rodzicem lub opiekunem.

4. Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem: Środa od 1600 – dzieci; czwartek od 1600 – młodzież; a w piątek – dorośli. O 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie będzie trwać aż do różańca.  W tym czasie będzie możliwość spowiedzi św. Ponadto w dni powszednie codziennie jest możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.

5. Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe: w tygodniu  o godz. 1700, w soboty o 700, a w niedzielę po Mszy św. o 930.  Serdecznie zapraszam wszystkich na nabożeństwa i do modlitwy różańcowej w rodzinach.

6. Bóg zapłać 12 Rodzinom za indywidualne ofiary na potrzeby parafii. Serdeczne podziękowanie składam Wam wszystkim, którzy tak szczodrze odpowiedzieliście na apel w sprawie składki gospodarczej. Bóg zapłać!

7. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.

Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

8. Bóg zapłać Państwu Młodym: Karolinie i Tomaszowi za piękną dekorację naszej Świątyni.

9. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”. W zakrystii można nabywać kalendarze rolników.

10. Ogłoszenie Wójta Gminy w sprawie Spisu Powszechnego:  W dniach od 27 do 30 września w urzędzie Gminy Gorlice będzie możliwość spisania się od godz. 7.30 do 17.00

11. Ogłoszenie GOK: Ośrodek Kultury Gminy Gorlice filia w Bystrej zaprasza wszystkich Seniorów 3 października od godz. 9.00 do 12.00 do Domu Kultury w Bystrej na Weekend Seniora z Kulturą.