Przejdź do treści

OGŁOSZENIA XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021 r.

  •  
  1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  2. Msze Święte:

w poniedziałek, wtorek, czwartek, i sobotę -rano o 700,

a w środę i piątek – wieczorem o 1800.

Możliwość spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. W piątek odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w nowej formie. Dlatego wszystkich zapraszam na 17:30 na adorację Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszam na spotkanie na plebanii.

4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Teagon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników,

Wtorek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny

5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość w naszej Ojczyźnie i rodzinach. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej.

6. Dzisiaj zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na miarę możliwości i hojności serc składane dziś w ramach składki gospodarczej.

8. Bóg zapłać czterem Rodzinom za złożone ofiary na potrzeby parafii.

9. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Prosimy następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

10. Polecam nowy numer „Gościa niedzielnego”, oraz Kalendarz Rolniczy w cenie 23 zł.

  1. OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

Wójt gminy Gorlice informuje, że od 22 września do 20 października na stronie internetowej gminy, w biuletynie informacji publicznej oraz w siedzibie urzędu gminy zostanie wyłożony do publicznego wglądu projekt zagospodarowania przestrzennego gminy. Osoby zainteresowane zmianą przeznaczenia działki proszone są o zapoznanie się z dokumentem. Pracownicy urzędu będą udzielali także wyjaśnień za pośrednictwem telefonu czy poczty elektronicznej.