Przejdź do treści

OGŁOSZENIA XXIV Niedziela Zwykła 12.09.2021 r.

  •  

  1. Msze Święte: we wtorek, czwartek, i sobotę -rano o 700, a w poniedziałek, środę i piątek – wieczorem o 1800. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  3. W poniedziałek o godz. 1800 zapraszam na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Najpierw Msza Święta, a następnie procesja i modlitwa różańcowa.
  4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Środa – wspomnienie NMP Bolesnej

Sobota – święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

5. Spotkanie DSM w środę o 1630, a zbiórka ministrantów i lektorów w piątek o 1630.

6. Polecam nowy numer „Gościa niedzielnego”, inne gazety katolickie oraz książkę – modlitewnik „In sinu Jesu”– do nabycia na naszym „stoliczku prasowym”.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.

8. Dziękuję Panom Robertowi Rojkowi i Adamowi Wszołkowi za obłożenie, pomalowanie i okucie skrzynki gazowej. Bóg Zapłać! Również Panu Janowi Karpińskiemu i kilku osobom Bóg zapłać za życzliwą pomoc w trosce o naszą Świątynię i sprawy Parafii.

9. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.  Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.

Prosimy następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

10. Na spotkaniu Rady Parafialnej podjęta została sprawa nowych ławek do naszego kościoła. Cieszy ten fakt. Dziękuję osobom, które podjęły się pracy z tym związanej. W związku z czekającymi nas koniecznymi pracami, składka w przyszłą niedzielę będzie składką gospodarczą. Dziękuję każdemu, kto modlitwą, życzliwością i materialnym darem składanym ze szczerego serca – dla Pana Boga wspiera dzieło naszej Parafii. Niech Dobry Pan Bóg wynagrodzi.

11. Ogłoszenie Pana Sołtysa Wsi:

Dnia 13 września b.r. (poniedziałek) w biurze sołtysa (Klub Seniora) w Domu Ludowym w Bystrej w godz. od 8.30 do 14.00 będzie przyjmowana III rata podatku gruntowego i opłaty za odpady. Proszę zabrać za sobą nakazy płatnicze i zawiadomienia o wysokości opłat za odpady. Natomiast 14 września (wtorek) o godz. 18.00 w sali Wiejskiego Domu Kultury w Bystrej odbędzie się zebranie wiejskie. Temat: realizacja zadań w sołectwie w 2021 oraz opracowanie propozycji zadań gospodarczych na rok 2022. Prosimy o liczny udział. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.