Przejdź do treści

OGŁOSZENIA XXIII Niedziela Zwykła 05.09.2020 r.

 •  
 1. Msze Święte zawsze w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, czwartek, i sobotę rano o 700 , a w środę i piątek wieczorem o 1800. W tym tygodniu również (dodatkowo) w piątek 700.
 2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. W środę przypada Uroczystość Narodzenia NMP – głównej Patronki naszej diecezji. Po Mszy Świętej poświęcenie ziarna siewnego.
 4. W środę zapraszam na Mszę św. szczególnie Dziewczęta z DSM, Ministrantów i Lektorów. Zapraszam również serdecznie Rodziców tych Dzieci najbardziej zaangażowanych w Parafii.
 5. W piątek na Mszy św. wieczornej będziemy się modlić za uczniów klas 7 i 8 przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Proszę rodziców o obecność ze swoimi dziećmi.
 6. A po Mszy św. zapraszam na spotkanie młodzież należącą (oraz jeszcze nie należącą) do Grupy Młodzieżowej.
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Chcę wyrazić uznanie dla rodzin, które troszczą się o duchowe dobro swoich chorych czy starszych bliskich i poprosiły na I Piątek kapłana z Świętymi Sakramentami do nich.
 9. Bóg zapłać Panu Romanowi Piecuch za pracę na rzecz parafii.
 10. Dziękuję jednej osobie za ofiarę na prace remontowo – budowlane w parafii oraz pewnej rodzinie za ofiarowanie 120 żarówek LED do naszej świątyni. Niech Pan Bóg wynagrodzi.
 11. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. A byli to Państwo:

Krystyna Pyrek ,Aneta Wszołek, Halina Adamkiewicz, Agnieszka Wszołek, Ewelina Grzeszczuk, Tadeusz Górski, Bogumiła Górska, Maria Górska, Małgorzata Szymczyk, Magdalena Wróbel. Bóg zapłać za pracę i ofiarę 300 zł na potrzeby parafii.

Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.

11. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ws. dnia solidarności z Afgańczykami, którzy od kilku tygodni doświadczają dramatycznych doświadczeń tak, iż wiele tysięcy spośród nich ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju,  po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek przeznaczona na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów.

12. Jest nowy numer  Gościa niedzielnego, Promyczek Dobra i Mały Promyczek Dobra. Polecam Numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Róży Czackiej. Cena 10 zł.  

13. We wtorek 7 września w Parafii św. Jadwigi Królowej w  Gorlicach wydawane będą paczki żywnościowe na miesiąc wrzesień. Zapraszamy osoby posiadające skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej z miasta i gminy Gorlice oraz z Sękowej. Godziny wydawania w SMS-ach.

14. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katecheza Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się 1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone  dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie:  wt.diecezja.tarnow.pl 

15. Komunikat Wójta Gminy Gorlice.

Do 30 września na terenie całego kraju prowadzone jest Narodowy Spis Powszechny ludności i mieszkań. Obowiązkowo metodą udziału w spisie jest samospis internetowy na stronie spis.gov.pl  Termin spisu jest już bardzo krótki, a udział jest obowiązkowy. Odmowa udziału może skutkować nałożeniem grzywny nawet w wysokości do 5000 zł. Można spisać się w Urzędzie Gminy Gorlice i w Urzędzie Miasta Gorlice, A także podczas zebrań Wiejskich, jak również podczas dyżuru rachmistrza spisowego – więcej informacji na tablicach ogłoszeń i na stronie Urzędu Gminy Gorlice. Dyżur stacjonarny rachmistrza spisowego w GOPS ul Łukaszewicza 6 w Gorlicach:  8 września od 16:00 do 19:00 i 9 września od 16:00 do 19:00. Ponadto będzie możliwość spisania się w czasie zebrania wiejskiego w Wiejskim Domu Kultury w Bystrej.