Przejdź do treści

Ogłoszenia 01.08.2021 r.

 •  
 1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Zachęcam do powstrzymania się w tym miesiącu od napojów alkoholowych.
 3. Dziś zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez burze i powodzie po każdej Mszy Świętej.
 4. W przyszłą niedzielę (II miesiąca) zmiana tajemnic różańcowych po rannej Mszy Świętej.
 5. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli.  Jest to odpust zupełny, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych. Udzielony jest za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Pozostałe warunki to: spowiedź sakramentalna, Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Te warunki można spełnić wcześniej lub później.
 7. W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  Spowiedź przed pierwszym piątkiem:
  Środa od 1730 – dzieci, czwartek od 1730 – młodzież, piątek od 1700starsi.
  Bardzo proszę, by dzieci i młodzież spowiadały się w wyznaczonych dniach i godzinach.
  Proszę zgłaszać chorych na pierwszy piątek. Wyjazd w piątek od godz. 1000.
 9. Msze Święte w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę rano o 700 oraz w środę, czwartek i piątek o 1800. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msze Święte w niedzielę o 730, 1030 i 1500.
 10. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 11. Nadesłano do ogłoszeń:
  W środę 4 sierpnia w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach wydawane będą paczki żywnościowe na miesiąc sierpień. Zapraszamy osoby posiadające skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej z miasta i gminy Gorlice. Godziny wydawania podane zostaną w SMS-ach.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Irena Rówińska. Pogrzeb śp. Ireny będzie we wtorek o godz. 1300. O 1230 wprowadzenie ciała zmarłej do kościoła i Różaniec. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie…