Przejdź do treści

Ogłoszenia 18.07.2021 r.

  •  
  1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
  2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. W związku z tym poświęcenie pojazdów mechanicznych będzie po każdej Mszy Świętej. Po każdej Mszy także zbiórka do puszek na Miva Polska.
  4. Msze Święte w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę rano o 700 oraz w środę i piątek o 1800. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msze Święte w niedzielę o 730, 1030 i 1500.
  5. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
  6. Apel:

APEL

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

WS. DNIA SOLIDARNOŚCI Z POSZKODOWANYMI W NAWAŁNICACH

W POLSCE, NIEMCZECH, BELGII I HOLANDII

            W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech.

            Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym.

            Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Proszę, aby tego dnia podczas Mszy Świętych, zwłaszcza podczas modlitwy wiernych zwrócić się z modlitwą błagalną za poszkodowanych, a po Mszy zorganizować zbiórkę funduszy, które zostaną im przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

            Równocześnie przekazuję przewodniczącym Episkopatów Niemiec, Holandii i Belgii nasze wyrazy wsparcia i zapewnienia o duchowej bliskości Kościoła w Polsce.

            Wszystkim wiernym udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

                          Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy