Przejdź do treści

Ogłoszenia 27.06.2021 r.

 •  
 1. We wtorek 29 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 700 i 1800. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.
 2. Msze Święte w ciągu tygodnia w poniedziałek, wtorek, środę i sobotę rano o 700 oraz we wtorek, środę, czwartek i piątek o 1800. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msze Święte w niedzielę o 730, 1030 i 1500.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  Spowiedź przed pierwszym piątkiem:
  Środa od 1730, czwartek od 1730 i piątek od 1700.
  Proszę zgłaszać chorych na pierwszy piątek. Wyjazd w piątek od godz. 1000.
 4. We czwartek decyzją ks. Biskupa zostałem mianowany wikariuszem parafii Laskowa. Pracę w nowej parafii rozpocznę dnia 26 sierpnia br. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękuję i polecam się Waszym modlitwom. (na końcu).
 5. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
 6. Komunikat:

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

            Z głębokim przejęciem przyjmowaliśmy informacje o szeregu dramatycznych wydarzeń, które boleśnie dotknęły najpierw mieszkańców w Nowej Białej, zaś w miniony czwartek także kilka miejscowości w rejonie sądeckim, przez który przeszła trąba powietrzna i gradobicie. Najdotkliwiej zostali poszkodowani mieszkańcy Librantowej i okolic, gdzie zostało uszkodzonych około 50 budynków. Kilkadziesiąt rodzin straciło nie tylko dach nad głową, ale przede wszystkim stabilność życiową i wewnętrzny pokój. Nie możemy ich pozostawić bez konkretnej pomocy, do której tak dobitnie wzywał nas św. Paweł w dzisiejszym drugim czytaniu mszalnym: „niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom” (2 Kor 8, 14).

            Gorąco proszę Was zatem o ducha solidarności z poszkodowanymi, zarówno poprzez modlitwę w ich intencji, jak i pomoc materialną, którą będziemy chcieli zorganizować w przyszłą niedzielę, tj. 4 lipca, zbierając przy kościołach   ofiary pieniężne do puszek Caritas.

            Dziękując za wszelkie wyrazy waszej solidarności z poszkodowanymi udzielam Wam z serca pasterskiego błogosławieństwa.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI