Przejdź do treści

Ogłoszenia 13.06.2021 r.

  •  
  1. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.
  2. W związku z luzowaniem obostrzeń w kościołach i miejscach kultu religijnego od dzisiejszej niedzieli może być zajętych 50% miejsc. Od przyszłej niedzieli (20 czerwca) została także zniesiona dyspensa od niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, co oznacza, że opuszczenie Mszy Świętej w niedzielę i święta z błahego powodu jest grzechem ciężkim.
  3. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po porannej Mszy Świętej.
  4. Msze Święte w ciągu tygodnia oprócz piątku codziennie rano o 700 oraz w środę i piątek o 1800. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia. Msze Święte w niedzielę o 730, 1030 i 1500.
  5. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
  6. We wtorek przypada 9 rocznica objęcia Diecezji przez bpa Andrzeja Jeża – pamiętajmy w naszym modlitwach o Jego Osobie.
  7. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę.
  8. Komunikat:

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2021

Drodzy Diecezjalnie!

Święta Rodzina z Nazaretu niezmiennie jest wzorem i inspiracją dla każdej rodziny w budowaniu trwałych relacji, wartości pracy i tworzenia przestrzeni miłości dla okazywania sobie wzajemnego szacunku. Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok św. Rodziny i Rok św. Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina.

            Pragnę więc zaprosić Was na Diecezjalne Święto Rodziny, które będziemy przeżywać w całej diecezji 20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą nas w Starym Sączu, gdzie na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

            Drogie mojemu sercu rodziny!

 Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości wynikającej z możliwości  ubogacania się nawzajem swoją realną obecnością.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI