Przejdź do treści

Ogłoszenia 30.05.2021 r.

 •  
 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Zarazem jest kolejna Niedziela Synodalna.
 2. W poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Przyszła niedziela to Dzień Dziękczynienia w Polsce.
 4. We czwartek 3 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte w tym dniu o 730, 1030 i 1500. Po Mszy Świętej o 1030 tradycyjnie procesja do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez poszczególne części parafii. Proszę również o przygotowanie feretronów i sztandarów. Zapraszam dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej oraz OSP w Bystrej do niesienia baldachimu.
  W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę po Mszy o 1030.
  Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
  Jednocześnie przypominam, że jest uroczystość obowiązkowa.
  W związku z tym, że w kościołach wciąż obowiązują limity, jeśli pozwolą warunki pogodowe, Msza Święta o 1030 odbędzie się na zewnątrz kościoła.
 5. W poniedziałek zapraszam na ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 1800.
 6. Wtorek jest pierwszym dniem miesiąca czerwca, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w związku z tym od wtorku codziennie po Mszach Świętych odmawiać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 7. Msze Święte w ciągu tygodnia oprócz wtorku codziennie po południu o 1800 oraz we wtorek i sobotę rano o 700. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona, w piątek i niedzielę Koronka do Miłosierdzia. Msze Święte w niedzielę o 730, 1030 i 1500.
 8. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  Spowiedź przed pierwszym piątkiem i zarazem przed Uroczystością Bożego Ciała we środę od 1630 i w piątek od 1700 oraz codziennie (oprócz czwartku) pół godziny przed Mszą Świętą.
  Proszę zgłaszać chorych na pierwszy piątek. Wyjazd w piątek od godziny 1000.
 9. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami w piątek o 1800 – Msza Święta z procesją, a po niej spotkanie organizacyjne.
 10. Dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek w ramach pomocy poszkodowanym w pożarze, który miał miejsce w Bieśniku.
 11. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół.Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Uroczystość Bożego Ciała oraz na przyszłą niedzielę.
  Dziękuję 2 Rodzinom za ofiary złożone na prace remontowo budowlane.
  Dziękuję panom, którzy w tym tygodniu kosili plac przy Kościele, plebanii, budynku parafialnym i na cmentarzu.