Przejdź do treści

Ogłoszenia 17.05.2020 r.

 •  
 1. Od dzisiaj do środy trwać będą kwartalne dni modlitw o urodzaje przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 2. Msze Święte w ciągu tygodnia od wtorku codziennie rano o 700 oraz wieczorem o 1800, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo majowe. W piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  Poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. W tym dniu przypada również 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
  Piątek – rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to też Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
  W naszej parafii to dzień rocznicy I Komunii Świętej klasy 4 SP. Msza Święta dla dzieci i ich rodziców będzie o godz. 1330. Okazja do spowiedzi w sobotę od 1700 i w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą Świętą.
 5. W związku z łagodzeniem obostrzeń co do ilości osób w kościołach w czasie nabożeństw, od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele w nabożeństwach może uczestniczyć 30 osób.
  Decyzją Biskupa Tarnowskiego od 14 maja br. można celebrować Mszę Świętą pogrzebową z udziałem ciała zmarłej osoby w kościele – jeśli ta osoba nie zmarła na chorobę zakaźną. Można również odwiedzać chorych.
 6. Dziękujemy 7 Rodzinom za ofiary złożone na prace remontowo budowlane w parafii.
  Dziękujemy Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.
  Prosimy następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
  Dziękujemy również tym, którzy w tym tygodniu pracowali na rzecz parafii
 7. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli”.
 8. W dalszym ciągu pozostajemy w restrykcjach władz państwowych i kościelnych. W naszym Kościele we Mszy Świętej może uczestniczyć 30 osób. W tygodniu przedsionek pozostaje otwarty od porannej do wieczornej Mszy Świętej.