Przejdź do treści

Ogłoszenia 10.05.2020 r.

 •  
 1. Dzisiaj przypada 93 rocznica utworzenia naszej Parafii.
 2. Msze Święte w ciągu tygodnia od wtorku codziennie rano o 700 oraz wieczorem o 1800, po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo majowe. W piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  Czwartek – święto św. Macieja Apostoła.
  Sobota – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – patrona Polski. Jest to także dzień imienin Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, naszego pasterza. Pamiętajmy w modlitwach o Jego osobie, wypraszają dla Niego potrzebne łaski.
 4. Z racji drugiej niedzieli miesiąca maja tj. dzisiaj, przypada zmiana tajemnic różańcowych. Prosimy odmawiać ten sam dziesiątek Różańca wzbudzając intencję wyznaczoną na miesiąc maj, która brzmi: „Módlmy się, any diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła”.
 5. W środę po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Rodziców dzieci klasy III Szkoły Podstawowej (bez dzieci).
 6. Dziękujemy 4 Rodzinom za ofiary złożone na prace remontowo budowlane w parafii.
  Dziękujemy Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.
  Prosimy następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
  Dziękujemy również tym, którzy w tym tygodniu pracowali na rzecz parafii.
  Prosimy chętnych do pomocy przy sprzątaniu pod cmentarzem w tym tygodniu.
 7. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli”, „Promyczka Dobra” i „Małego Promyczka”.
 8. Szczepienie psów i kotów przeciwko wściekliźnie odbędzie się 16 maja br. w miejscach jak w poprzednich latach. Koszt szczepienia 25zł. Prosimy, by w trakcie szczepienia używać maseczek i zachować odpowiednią odległość między sobą.
 9. W dalszym ciągu pozostajemy w restrykcjach władz państwowych i kościelnych. W naszym Kościele we Mszy Świętej może uczestniczyć 20 osób. W tygodniu przedsionek pozostaje otwarty od porannej do wieczornej Mszy Świętej.