Przejdź do treści

Ogłoszenia 26.04.2020

 •  
 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny, zachęcając nas do zwrócenia większej uwagi na Pismo Święte, w którym zawarte jest Słowo Boże i życia nim na co dzień.
 2. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego liczba osób uczestniczących we Mszy Świętej w kościele nie może przekraczać limitu wyznaczonego przez władze państwowe (w zależności od powierzchni) – w naszym kościele jest to 20 osób. Pierwszeństwo w dalszym ciągu mają ma rodzina zamawiająca intencje.
  Podtrzymana jest dyspensa Biskupa Tarnowskiego od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
  Przebywając w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zachowania odległości 2 metrów od siebie. 
  W dalszym ciągu po rannej Mszy Świętej przez cały dzień będzie otwarty przedsionek główny, dając możliwość modlitwy także w ciągu dnia w kościele.
 3. Msze Święte w ciągu tygodnia od wtorku codziennie rano o 700 oraz w środę i również po południu o 1700, po Mszy Świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  Od piątku wieczorna Msza Święta będzie o godz. 1800, a po niej nabożeństwo majowe.
 4. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  Środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata oraz modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła.
  Sobota – Uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. Uroczystość liturgicznie przeniesiona z niedzieli. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu przezywamy także Dzień Modlitw za Emigrację, Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą.
 5. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. To Światowy Dzień Modlitw o powołania. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.
 6. Okazja do sakramentu pokuty w środę od 1600 oraz w piątek od 1700 i pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  W dalszym ciągu nie będzie wyjazdu do chorych na pierwszy piątek.
 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych – do 20 osób w kościele oraz odprawiania tych nabożeństw w Domowym Kościele.
 8. Dziękujemy Rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.
  Prosimy następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na następną niedzielę.
  Dziękujemy również tym, którzy w tym tygodniu pracowali na rzecz parafii
 9. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego” i „Niedzieli”.
 10. Osoby posiadające skierowania z gorlickich Ośrodków Pomocy Społecznej, Parafia św. Jadwigi Królowej w Gorlicach zaprasza w środę 29 kwietnia do Sali teatralnej przy parafii po odbiór paczek żywnościowych na miesiąc maj. Ze względów bezpieczeństwa prosimy, by przychodzić w godzinach wyznaczonych w rozesłanych SMS – ach.