Przejdź do treści

Ogłoszenia 05.04.2020 r.

  •  
  1. Dzisiejsza Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień. W liturgii dnia dzisiejszego wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Ze względu na epidemię nie będzie poświęcenia palm. Prosimy, aby skorzystać z rytuału rodzinnego, który jest dostępny na stronie Diecezji Tarnowskiej. Na dalsze dni Wielkiego Tygodnia rytuał rodzinny będzie sukcesywnie udostępniany.
  2. Niestety Wielki Tydzień, Triduum Sacrum i Niedzielę Wielkanocną będziemy przeżywać w gronie Domowego Kościoła w oparciu o udostępniany rytuał rodzinny. W liturgii w kościele mogą wziąć udział tylko rodziny, które zamówiły na te dni intencje mszalne (liczba to 5 osób).
  3. Msze Święte w ciągu tygodnia do środy rano o 700 oraz w środę także o 1700.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 1800.

Nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ciemnicy ani do Grobu Pańskiego.

W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów i adoracji. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o 1900.

W Wielką Niedzielę Msze Święte o 730, 1030 oraz po południu o 1500.

4. Okazja do sakramentu pokuty codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, a w środę od 1600. Można również umówić się na spowiedź telefonicznie.

5. W ciągu tygodnia jest możliwość do osobistej modlitwy w kościele. Tak jak do tej pory przedsionek kościoła będzie otwarty w ciągu dnia do 1800.

6. W tym tygodniu będzie dostępny podwójny numer „Gościa Niedzielnego”, także nowy numer „Niedzieli”. Dlatego będą wystawione na stoliczku w przedsionku . Ofiarę można będzie wrzucić do puszki. Można do tej puszki także złożyć ofiary na potrzeby parafii.

7. Dziękujemy 3 Rodzinom za ofiary złożone na prace remontowo – budowlane parafii.

Dziękujemy rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii.

Proszę następne 5 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie kościoła na Wielką Niedzielę (sprzątanie w sobotę o 900)

8. W dalszym ciągu trwajmy na modlitwie o zachowanie od nieszczęść i chorób oraz o ustanie pandemii, wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich, którzy walczą z panującą epidemią i troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.