Przejdź do treści

Ogłoszenia 29.03.2020 r.

  •  
  1. Nie ustawajmy w modlitwie w domach i rodzinach o zachowanie od nieszczęścia i chorób praz o rychłe ustanie pandemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na świecie. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach wszystkich, którzy w tych trudnych chwilach troszczą się o nasze bezpieczeństwo i zdrowie, wypraszając dla nich potrzebne łaski zdrowia, odwagi, siły i wytrwałości w tej samarytańskiej posłudze oraz opiekę Matki Bożej i św. Józefa. Polecajmy również wszystkich chorych i cierpiących, zwłaszcza zarażonych koronawirusem, aby swoje cierpienia łączyli z Krzyżem Chrystusa, a dla zmarłych wypraszajmy radość szczęścia wiecznego.
  2. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział we Mszy Świętej (tj. 5 osób), w pierwszej kolejności zamawiającym intencję mszalną, w tym tygodniu Msze Św. będą codziennie rano o 700 oraz wieczorem o 1700.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek zachęcamy do modlitwy w rodzinach za kapłanów i przygotowujących się do kapłaństwa oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w duchu wdzięczności Chrystusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.

W pierwszy piątek wynagradzajmy Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata podejmując w domach różne umartwienia, a zwłaszcza modlitwę i post.

W tym miesiącu nie będzie wyjazdu do chorych.

W pierwszą sobotę miesiąca atmosferze Kościoła domowego polecajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.Przypominamy, że wciąż trwa dyspensa od udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Możemy w niej uczestniczyć poprzez transmisje Mszy Św. w telewizji, radiu bądź Internecie. Niech to będzie czas na wspólną, rodzinną modlitwę.

4. Możliwość spowiedzi w najbliższym tygodniu;

Pół godziny przed każdą Mszą Świętą

W czwartek i piątek księża będą dyżurować godzinę przed Mszą Św. (od 1600)

Zgodnie z Dekretem Biskupa Tarnowskiego można zadzwonić do kapłanów i umówić się na spowiedź

Będzie również możliwość spowiedzi pomiędzy Mszami w przyszłą niedzielę. Należy poprosić kapłana o sakrament pokuty i Komunię Św. (pamiętając, że w kościele nie może przebywać jednocześnie więcej niż 5 osób).

5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, w czasie której wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Nie będzie poświęcenia palm oraz procesji – ze względu na ograniczoną liczbę osób uczestniczących we Mszy Św.

6. Informacja dla tych, którzy chcieliby w ciągu dnia przyjść się pomodlić w kościele. Będzie otwarty kościół (drzwi główne). Natomiast drzwi wahadłowe będą zamknięte – przed tymi drzwiami będą ustawione klęczniki. Kościół będzie otwarty od porannej Mszy Świętej (godz. 630) aż do zakończenia Mszy Świętej wieczornej (ok. godz. 1730).

7. Dziękujemy 2 Rodzinom za ofiary złożone na prace remontowo – budowlane w parafii.

8. W najbliższą sobotę prosimy po jednej osobie z dwóch rodzin w kolejności sąsiedzkiej o posprzątanie i przygotowanie kościoła na Niedzielę Palmową.

9. Polecamy nowy numer „Niedzieli”.

10. Jeżeli będą nowe rozporządzenia Biskupa Tarnowskiego dotyczące Wielkiego Tygodnia, zostaną one zamieszczone na stronie internetowej parafii.