Przejdź do treści

Informacje do wiadomości parafian w Bystrej

  •  

W związku z Dekretem Biskupa Tarnowskiego z dn. 24 marca 2020 r., który zamieszczony jest na stronie parafialnej, jako duszpasterze prosimy o dostosowanie się i przestrzeganie zarządzeń zamieszczonych w Dekrecie, w duchu troski o zdrowie zarówno wszystkich wiernych świeckich, jak i osób duchownych.

Zgodnie z zaleceniem Biskupa informujemy, że pomimo całkowitego zakazu udziału wiernych we Mszach Świętych i innych nabożeństwach w kościele, jest możliwość skorzystania z posługi sakramentalnej zgodnie ze wskazaniami Dekretu Biskupa, a mianowicie:
– w przypadku zagrożenia życia należy wezwać kapłana z posługą sakramentalną do domu (nie można natomiast zanosić Komunii Św. chorym w ramach cotygodniowej i comiesięcznej Komunii Św. – w najbliższy pierwszy piątek nie będzie wyjazdu do chorych).
– istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem, dzwoniąc pod numer 18-351-31-61 lub 798-054-772; albo przyjeżdżając na plebanię należy zadzwonić dzwonkiem po danego kapłana (ks. Proboszcz na plebanii; ks. Tomasz w domu parafialnym), gdyż w większości czasu jesteśmy obecni na plebanii, ewentualnie możemy być w kościele na Mszy lub Adoracji oraz jakaś krótka nieobecność związana ze zrobieniem zakupów lub wyjazdem do chorego.
– Msze Święte zamówione na poszczególne dni będą odprawiane w wyznaczonych godzinach i dniach. W wolne dni od zamówionych intencji będą wpisywane Msze Święte pogrzebowe. Należy więc śledzić intencje mszalne zamieszczane na stronie parafialnej.

W związku z tym, że w każdej chwili mogą pojawić się nowe wytyczne zarówno władz kościelnych jak i państwowych, należy na bieżąco śledzić stronę internetową parafii, na której te informacje albo ogłoszenia duszpasterzy parafii Bystra będą zamieszczane. Co tydzień będą zamieszczane ogłoszenia parafialne i intencje Mszy Świętych. Zachęcamy, by duchowo łączyć się w wyznaczonym dniu i godzinie z kapłanem odprawiającym Mszę Świętą w danej intencji.

W tym wypadku wstrzymujemy kolejkę sprzątających nasz kościół. Kiedy zajdzie potrzeba ks. Proboszcz telefonicznie będzie prosił indywidualnie kogoś o posprzątanie.

W związku z zaistniałą sytuacją, pomimo wcześniejszej informacji, że drzwi główne kościoła będą otwarte, niestety po wejściu w życie Dekretu Biskupa Tarnowskiego z dniem 25.03.2020 r. kościół pozostanie jednak zamknięty. Trwajmy na modlitwie w kościołach domowych w rodzinach.