Przejdź do treści

Ważne i pilne informacje do wiadomości wszystkich Parafian w Bystrej

  •  
  1. W związku z zaistniałą sytuacją, po wprowadzeniu staniu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski i rozporządzeń władz państwowych z dnia 13 marca br., które ograniczają liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, a także zgodnie z Dekretem Biskupa Tarnowskiego z dn. 14 marca br. podajemy do wiadomości wszystkich Parafian, że od najbliższej niedzieli tj. 15 marca br. do końca marca odwołane są: Godzinki o Męce Pańskiej, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Nowenna do Matki Boże Nieustającej Pomocy.
  2. Zgodnie z prośbą Biskupa Diecezjalnego zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w rodzinach, jako domowych kościołach. Prosimy, aby w modlitwach uwzględnić prośbę o ustanie epidemii w kraju i na całym świecie.
  3. Uwzględniając zarówno zarządzenie władz państwowych, jak i Biskupa Tarnowskiego w zamieszonym wcześniej Dekrecie zwracamy się z prośbą, aby ograniczyć uczestniczenie w Mszach Świętych w Kościele w niedzielę oraz w dzień odpustu, tak aby nie przekraczać liczby 50 osób na jednej Mszy Świętej (najlepiej, tak jak zaleca Biskup ograniczyć do rodziny zamawiającej intencje mszalne). Gdy będzie większa liczba, część będzie musiała pozostać na zewnątrz kościoła. W tej sytuacji najlepiej skorzystać z Mszy Świętych transmitowanych w mediach publicznych – informacje o transmisjach Mszy Świętych i nabożeństw zostały zamieszczone na stronie diecezji tarnowskiej ( www.diecezja.tarnow.pl ). Są proponowane transmisje Mszy Świętych i innych nabożeństw na różnych kanałach telewizyjnych i radiowych.
  4. Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwej modlitwy przez wstawiennictwo św. Józefa – naszego patrona o zachowanie nas od epidemii i innych nieszczęść. Jednocześnie prosimy, by przez nieodpowiedzialne zachowanie i niestosowne komentarze nie siać zamieszania. Najlepiej dostosować się do zaleceń władz państwowych i kościelnych dla dobra nas wszystkich.
  5. Pozostałe informacje w ogłoszeniach parafialnych (jeśli będzie coś pilnego będziemy informować poprzez stronę parafialną).