Przejdź do treści

Ogłoszenia 26.01.2020 r.

  •  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

26.01.2020 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
  2. Msze Święte w ciągu tygodnia codziennie rano o 700 oraz w środę i piątek również wieczorem o 1630. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

Poniedziałek – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Wtorek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

Środa – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Piątek – wspomnienie św. Jana Bosko.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca lutego, Niepokalanemu Sercu Maryi polecamy wszystkie rodziny, zwłaszcza nasze Parafii.

  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, w którym modlić się będziemy za osoby, które poświęciły się Bogu przez praktykowanie rad ewangelicznych w życiu zakonnym.
  • Miesiąc luty poświęcony jest modlitwom za konających.
  • Caritas Diecezji Tarnowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na cele swojej działalności.
  • Dziękujemy dwóm Rodzinom za ofiary złożone na prace remontowo – budowlane w Parafii.

Dziękujemy Rodzinom, które złożyły ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie Kościoła.

Dziękujemy Rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby Parafii. Prosimy następne dziesięć Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na przyszłą niedzielę.

  • Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”.