Przejdź do treści

Ogłoszenia 05.01.2020 r.

 •  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

05.01.2020 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.
 2. Jutro wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jutro tak jak w niedzielę. Po Mszach Świętych poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Jest to Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, modlić się będziemy za misje i misjonarzy. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. W związku z tym, że w tym roku nie było kolędy misyjnej, będzie można złożyć ofiarę jutro na tacę, za co już dziś dziękujemy imieniu potrzebujących dzieci, które potrzebują naszego wsparcia. Jest to Uroczystość obowiązkowa.
 3. Msze Święte w ciągu tygodnia od wtorku codziennie rano o 700 oraz w środę i piątek także wieczorem o 1630. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Choć tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Ponieważ w Kościele grzane jest od listopada, a do końca stycznia trzeba ubezpieczyć Kościół i budynki parafialne, dlatego bardzo prosimy od przyszłej niedzieli składać ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenie po 70 zł. od rodziny w kopercie, zaznaczając, że jest ubezpieczenie Kościoła i wpisując dokładny adres. Tak, jak w poprzednich latach będzie czytana lista, kto złożył ofiary na ogrzewanie i ubezpieczenia Kościoła. Jeżeli ktoś nie chce być wyczytany na liście, prosimy zaznaczyć na kopercie przy składaniu ofiary.
 6. Dziękujemy Rodzinom, które sprzątały Kościół na Nowy Rok i wczoraj. Bóg zapłać za pracę i ofiarę złożoną na potrzeby Parafii. Prosimy następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na przyszłą niedzielę.
 7. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”.

PORZĄDEK KOLĘDY

06.01.2020 r. – 12.01.2020 r.

Poniedziałek 06.01.2020 r. od godz. 1300.

Domy przy Drodze Gromadzkiej od p. Polański do p. Szura

Wtorek 07.01.2020 r. od godz. 1500

 1. Domy nad cmentarzem od p. Krajewski do p. Niemaszyk
 2. Domy od p. Migacz do p. Tokarz

Środa 08.01.2020 r. od godz. 1500 (Domy za plebanią)        

Od p. Krupa do p. Łukaszyk-Piecuch

Czwartek 09.01.2020 r. od godz. 1500

 1. Domy od p. Szuba do p. Mołda
 2. Domy od p. Konieczko do p. Orzechowski + p. Koszyk-Piecuch i p. Majsterek

Sobota 11.01.2020 r. od godz. 900

 1. Pasternik

Od p. Woźniak do p. Mituś

2. Bucze

Od p. Sorota do p. Górski

Niedziela 12.01.2020 r. od godz. 1300

Domy od p. Tokarz do p. Szura