Przejdź do treści

Ogłoszenia 29.12.2019 r.

  •  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia 29.12.2019 r.

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

  1. W dzisiejsze święto modlimy się za wszystkie rodziny, a szczególnie naszej Parafii, aby miały siłę do naśladowania Świętej Rodziny z Nazaretu.
  2. We wtorek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża, a zarazem zakończenie roku Pańskiego 2019. Msza Święta na zakończenie roku o godz. 1600, a po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie najpierw przebłagalnych suplikacji, przepraszając za grzechy i zaniedbania mijającego roku, a następnie dziękczynne „Te Deum” dziękując Bogu za wszystkie dary i łaski w mijającym roku.
  3. W środę „Nowy Rok”, a zarazem Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Msze Święte w tym dniu jak w niedzielę. Przypominamy, że jest Uroczystość obowiązkowa. Przed każdą Mszą Święto odśpiewamy Hymn do Ducha Świętego w celu uproszenia pomocy Ducha Świętego w Nowym Roku.
  4. Msze Święte w ciągu tygodnia, oprócz środy codziennie o 700 oraz we wtorek o 1600, w czwartek i piątek wieczorem o 1630. W piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  5. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

Środa – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Czwartek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca stycznia. Dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież klas VI, VII, i VIII szkoły podstawowej na nabożeństwo przygotowujące ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzieło misyjne Kościoła.

Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Polecamy Niepokalanemu Sercu Maryi wszystkie rodziny, zwłaszcza naszej Parafii.

Proszę zgłosić chorych na pierwszy piątek miesiąca. Wyjazd w piątek od godz. 900.

6. Dziękujemy dwóm rodzinom za ofiary złożone na prace remontowo – budowlane w Parafii. Dziękujemy Rodzinom, które sprzątały Kościół na Święta i wczoraj. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby Parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na Nowy Rok (sprzątanie we wtorek po wieczornej Mszy Świętej) i na niedzielę.

PORZĄDEK KOLĘDY

30.12.2019 r. – 5.01.2020 r.

Poniedziałek 30.12.2019 r. od godz. 1500.

Domy od p. Łątka do p. Karpiński

Czwartek 02.01.2020 r. od godz. 1400 (Jelenia Góra)

Domy od p. Radzik do p. Fabisz

Piątek 03.01.2020 r. od godz. 1300 (Domy nad plebanią i koło byłego Sołtysa)

Od p. Bubniak do p. Szymczyk

Sobota 04.01.2020 r. od godz. 900

  1. Podlesie od Bieśnika

Od p. Wójcik do p. Smołkowicz

2. Domy przy drodze

Od p. Radzik do p. Zych

Niedziela 05.01.2020 r. od godz. 1600

  1. Od p. Janas do p. Kostecka
  2. Od p. Szura do p. Wanat