Przejdź do treści

Ogłoszenia 22.12.2019 r.

  •  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

1. Do wtorku „Roraty” o godz. 7:00, a o 6:35 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia – zachęcamy do godnego przeżywania przez zachowanie zwyczajów chrześcijańskich takich jak: wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, który jest znakiem obecności Chrystusa wśród nas i składanie sobie życzeń oraz wspólne śpiewanie kolęd. W tym dniu co prawda nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachowajmy piękne polskie zwyczaje i tradycje naszych Ojców.
3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msza Święta o północy „Pasterka” – w czasie której zbierane będą ofiary na Fundusz Obrony Życia oraz Msze Święte w ciągu dnia o 7:30, 10:30 i po południu o 15:00.
Wierni, którzy w czasie „Pasterki” przystąpią do Komunii Świętej, mogą ponownie przyjąć Komunię Świętą w ciągu dnia.
4. W czwartek Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte w tym dniu o 7:30, 10:30 i 13:00 zamiast o 15:00. Po wszystkich Mszach poświęcenie owsa. Składka w dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.
5. W piątek Msze Święte o 7:00 i 16:30, a w sobotę tylko o 7:00. W piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
Środa – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
Czwartek – Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika
Piątek – Święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach Świętych poświęcenie wina.
Sobota – Święto Świętych Młodzianków Męczenników.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlić się będziemy za wszystkie rodziny.
8. We wtorek po Roratach proszę Grupę Apostolską o rozebranie dekoracji adwentowej.
9. Jutro w naszej Parafii odbędzie się spowiedź Adwentowa od godziny 13:00 z przerwą od 14:30 do 15:00. Spowiedź zakończy się Mszą Świętą o godz. 16:30.
10. W imieniu Caritasu i osób potrzebujących pomocy składam serdeczne podziękowanie rodzinom, które włączyły się w akcje charytatywną ma rzecz ubogich „Tytka charytatywna” i napełnili zabrane teczki różnymi artykułami. Bóg zapłać za okazaną życzliwość.
11. Dziękuję jednej Rodzinie za ofiarę złożoną na prace remontowo – budowlane.
Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby Parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na Święta Bożego Narodzenia (sprzątanie we wtorek po Roratach) i na przyszłą niedzielę. Proszę zakupić dwie gwiazdy betlejemskie.
Dziękuję rodzicom klasy II Szkoły Podstawowej za wykonanie szopki, a rodzicom i młodzieży klasy VII za przywiezienie i ubranie choinek.
12. Polecamy numer świąteczno – noworoczny „Gościa Niedzielnego” z wkładką wieczerzy wigilijnej w rodzinie w cenie 10 zł., oraz „Niedzieli” również numer świąteczno – noworoczny w cenie 10 zł.