Przejdź do treści

Ogłoszenia 08.12.2019 r.

  •  

1. Dzisiaj Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Msze Święte w ciągu tygodnia codziennie rano o 7:00 – Roraty, a o 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny oraz w środę i piątek również wieczorem o 16:30. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
3. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
Piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Jest to też Dzień Modlitw za ofiary stanu wojennego.
Sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
4. Są do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece adwentowe.
5. Z inicjatywy Caritas Polska w każdej Parafii przed świętami są wystawiane teczki papierowe, tzw. „Tytka Charytatywna”, które można zabrać i napełnić artykułami spożywczymi lub środkami czystości (można to uczynić w kilka rodzin) i dostarczyć na plebanię w najbliższą sobotę do godz. 1000, ewentualnie w niedzielę po Mszach Świętych, a panie z Parafialnego Oddziału Caritas rozdzielą i dostarczą do rodzin ubogich. Teczki te zostały wystawione na krześle obok stolika z gazetami.
6. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na Plebanii.
7. Dziękuję jednej Rodzinie za ofiarę złożoną na prace remontowo – budowlane w Parafii.
8. Dziękuję Rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby Parafii. Proszę następne 10 Rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na przyszłą niedzielę.
9. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli”, „Promyczka dobra” i „Małego Promyczka”.
10. Wójt gminy Gorlice informuje, że w dniu 13 grudnia 2019 r. w miejscowości Bystra odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych (tj. chemikalia, zużyte baterie, akumulatory). Wyżej wymienione przedmioty należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7:00.