Przejdź do treści

Ogłoszenia 01.12.2019r.

  •  

1 Niedziela Adwentu 01.12.2019 r.

1. Okres Adwentu, który dzisiaj rozpoczynamy ma podwójny charakter – jest czasem przygotowania do Świąt Bożego Narodzeni, w którym wspominamy pierwsze przyjście Pana Jezusa na ziemię i jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata.
2. W czasie Adwentu w dni powszednie codziennie rano o 630 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o 700 „Roraty” oraz w środę i piątek również wieczorem Msza Święta o 1630.
W tym tygodniu będzie jeszcze wieczorna Msza Święta w czwartek z racji I – ego czwartku o 1630.
W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek i niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
Zachęcamy do licznego udziału w Roratach zwłaszcza dzieci i młodzież.
3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
Wtorek – wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera
Czwartek – I-y czwartek miesiąca – dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa oraz modlimy się o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
Piątek – wspomnienie dowolne św. Mikołaja, biskupa. Jest to również pierwszy piątek miesiąca grudnia. Wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata oraz modlitwą wspieramy dzieło misyjne Kościoła (składka rano i wieczorem)
Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to też pierwsza sobota miesiąca – oddając cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, Jej opiece polecamy wszystkie rodziny, zwłaszcza naszej parafii.
Spowiedź przed pierwszym piątkiem:
Środa od 1600 – dla dzieci
Czwartek od 1600 – młodzież
Piątek od 1530 – dorośli oraz codziennie przed Mszą Świętą
Prosimy zgłosić chorych na pierwszy piątek – wyjazd w piątek o 1400.
4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – jest patronalne święto młodzieży. Z tej racji przed Uroczystością będzie miało miejsce Triduum dla młodzieży męskiej i żeńskiej w czwartek i piątek na wieczornej Mszy Świętej o 1630, a w sobotę na Roratach o 700. Zapraszamy wszystką młodzież Parafii, a młodzież kl. VI, VII i VIII szkoły podstawowej uczestniczy obowiązkowo w ramach comiesięcznych nabożeństw przygotowujących ich do sakramentu bierzmowania.
5. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dlatego po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Kościołowi na Wschodzie.
Również w przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic różańcowych.
6. Od dzisiaj rozprowadzane są opłatki na stół wigilijny – ofiara 5 zł oraz świeca wigilijna – ofiara 5 zł.
7. W przyszłą sobotę nie będzie zbiórki ministrantów oraz spotkania DSM.
8. Dziękuję 3 rodzinom za ofiary na potrzeby remontowo – budowlane w Parafii.
Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby Parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na przyszłą niedzielę.
Dziękuję również za usługę koparką przy równaniu ziemi pod i nad Kościołem przez dwa dni – gratis, a także za pracę przy zamontowaniu ogrodzenia cmentarnego.
Dziękuję rodzicom dzieci kl. II szkoły podstawowej za wykonanie i zamontowanie napisu nad drzwiami głównymi Kościoła z nowym hasłem roku liturgicznego „Eucharystia daje życie”.
Serdecznie dziękuję za naprawę pieca CO w budynku parafialnym.
Dziękuję księdzu katechecie i grupie apostolskiej za wykonanie dekoracji adwentowej.
9. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, w którym znajduje się artykuł „Bóg działa w każdym Kościele tak samo?” – w którym wyjaśnione jest, dlaczego mamy chodzić i przyjmować sakramenty w swoim parafialnym Kościele; tygodnik „Niedziela”, „Mały Promyczek”, „Promyczek Dobra”.