Przejdź do treści

Ogłoszenia 24.11.2019 r.

  •  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.11.2019 r.
34 Niedziela zwykła
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W dniu dzisiejszym za pobożne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata Kościół udziela odpustu zupełnego, gdy odmówimy go publicznie, pod zwykłymi warunkami.
Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej.
2. Msze św. codziennie o 700 oraz w środę i piątek również wieczorem o 1630 a wcześniej o 1600 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a w niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
3. W czwartek przypada 10 rocznica święceń biskupa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego – pamiętajmy w modlitwach o jego osobie.
4. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja Apostoła.
5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą grudnia, a zarazem pierwszą niedzielą Adwentu, przez który przygotowujemy się na ponowne przeżywanie Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, wspominając wielkie oczekiwanie ludzkości na przyjście Zbawiciela świata.
6. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne ofiara 5 zł., kilka świec dużych ofiara 15 zł. oraz opłatki na stół wigilijny ofiara 5 zł. Ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne w naszej Parafii. Niech nabycie świec i opłatków w Parafii będzie naszym adwentowym uczynkiem miłosierdzia.
7. Dziękuję dwóm rodzinom za ofiary złożone na prace remontowo – budowlane w Parafii.
Dziękuję rodzinom, które sprzątały Kościół w czwartek i w sobotę. Bóg zapłać za pracę i ofiarę złożoną na potrzeby Parafii. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na przyszłą niedzielę.
Dziękuję za przywiezienie ogrodzenia, a jeśli jest ktoś chętny to proszę o pomoc w zamontowaniu tego ogrodzenia na cmentarzu.
8. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, w którym znajduje się kalendarz na 2020 r. w cenie 6 zł.
Polecamy „Niedzielę”, „Promyczek Dobra” i „ Mały Promyczek”.