Przejdź do treści

Ogłoszenia 17.11.2019r.

  •  

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
33 Niedziela zwykła 17.11.2019 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Po Mszach św. rozprowadzane będą „Chlebki miłosierdzia”. Również dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
2. Msze św. codziennie o 7:00 oraz w poniedziałek, środę i piątek również wieczorem o 16:30 a wcześniej o 16:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a w niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
Poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W tym dniu zapraszamy młodzież całej parafii, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz wszystkich parafian na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo do bł. Karoliny, po którym będzie można ucałować relikwie.
Środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
Czwartek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Piątek – wspomnienie św. Cecylii
4. W przyszłą niedzielę – ostatnią w ciągu roku liturgicznego obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu za pobożne odmówienie publicznie w Kościele „Aktu poświecenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata” Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz LSO.
5. Dziękuję jednej rodzinie za ofiarę 200 zł na prace remontowo – budowlane w parafii. Bóg zapłać. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Bóg zapłać za pracę i ofiarę na potrzeby parafii. Proszę następne dziesięć rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na przyszłą niedzielę.
6. Polecamy nowy numer „Gościa niedzielnego”, „Niedzieli”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek”
7. W sobotę o 9:30 zbiórka ministrantów i lektorów, a o 10:00 spotkanie DSM.