Przejdź do treści

Ogłoszenia 27.10.2019

  •  

30 NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2019
1. Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się akcja wsparcia dla chorej Antoś. W bocznym wejściu rozprowadzane jest ciasto w paczkach najniższe ofiara 20 zł wrzucona do przygotowanej skrzynki, a kto nie chce ciasta to przy głównych drzwiach można wrzucić ofiary do puszek. W imieniu chorej Antoś i jej rodziców składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.
2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jak „Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła”. Modlimy się za wszystkich dobrodziejów, budowniczych tego Kościoła oraz w intencji wszystkich, którzy wspierają modlitwą i ofiarą odnowę tej Świątyni i jej otoczenia.
3. Msze święte w ciągu tygodnia oprócz piątku codziennie rano o 7:00 oraz wieczorem 16:30 a po niej do czwartku nabożeństwa różańcowe w środę połączone z Nowenna do Matki Bożej w niedzielę Koronka do Bożego Miłosierdzia.
4. W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych.
5. W piątek uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć wszystkim zbawionym w niebie. Msze święte w tym dniu o 7:30, 10:30 i po południu o 14:00 a po mszy świętej procesja na cmentarz połączona z wypominkami i modlitwami za zmarłych. Przypominam że jest to uroczystość obowiązkowa. Tradycyjnie w uroczystość Wszystkich Świętych przy cmentarzu zbierane będą ofiary do puszek na seminarium duchowne w Tarnowie. Jest to również pierwszy piątek miesiąca listopada. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – modlimy się za dusze wszystkich zmarłych, a zwłaszcza dusze w czyśćcu cierpiące. Msze święte w tym dniu rano o 7:00, 8:00 oraz po południu o 16:30, a wcześniej o 16:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź przed Uroczystością i pierwszym piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Wyjazd do chorych wyjątkowo będzie w sobotę od 9:00. Proszę zgłosić chorych.
7. W poniedziałek przypada liturgiczne święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
8. W dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące, a w pozostałe dni odpust ten jest cząstkowy. Warunki zyskania odpustu to: spowiedź święta, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i za zmarłych, nawiedzenie cmentarza i wyzbycia się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego. Odpust ten można ofiarować za jakąś dusze w czyśćcu cierpiącą.
9. Dziękuję rodzinom za ofiary na pracę remontowo-budowlane w Parafii. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały Kościół. Proszę następne 10 rodzin w kolejności sąsiedzkiej o przygotowanie Kościoła na Uroczystość Wszystkich Świętych i niedziele (sprzątanie we czwartek i sobotę po wieczornej Mszy świętej). Serdecznie dziękuję sołtysowi wsi za wywiezienie śmieci. Dziękuję również wszystkim, którzy pomagali przygotować Uroczystości pogrzebowe Księdza Jana Górskiego, którzy wzięli udział w pogrzebie i pomagali na plebanii obsłużeniu kapłanów w czasie przyjęcia.
10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym znajduje się płyta z filmem, a który od dzisiaj kosztuje 6zł , „Niedzieli” oraz „Promyczek Dobra” i nowe czasopismo misyjne „Idziemy” w cenie 2 zł.